Kto został liderem powiatu ostrowskiego 2018?

Reprezentują różne części Powiatu Ostrowskiego, różne obszary aktywności, ale wszyscy pracują na rzecz Powiatu Ostrowskiego. Już po raz szósty na Zaproszenie Starosty Ostrowskiego odbyło się spotkanie ,,Liderów Życia Społecznego’’. Po raz drugi na miejsce spotkania wybrano wnętrza Zespołu Pałacowo-Parkowego w Lewkowie.

+

Spotkanie Liderów odbyło się 20 stycznia 2018 r. w Lewkowie. Starosta Ostrowski witając gości podkreślił, że w 160 tysięcznym powiecie wybór tych najaktywniejszych jest zawsze bardzo trudny.

– ‘’Bardzo często w dzisiejszych czasach postrzegamy ludzi przez pryzmat etykietki, jakiegoś szyldu, a nie tego, co i jak robią, co sobą dają innym. Państwo także różnicie się spojrzeniem na świat, ale jesteście przykładem, że liczy się działalność na rzecz swojego środowiska. Za to wszystko co robicie na rzecz powiatu i drugiego człowieka, chciałem Wam powiedzieć dziękuję. W okresie wigilijnym mówiłem na spotkaniach, abyśmy dzielili się tylko opłatkiem. Zwłaszcza kiedy tak wiele wokół kłótni, szukajmy tego co łączy, bo mieszkamy w jednym kraju i jednym powiecie. Życzę by ten rok przyniósł wiele dobrego i pozwolił na realizację wielu ciekawych projektów w Państwa obszarach działalności’’. – powiedział Paweł Rajski.

W spotkaniu władze powiatu Ostrowskiego reprezentowali także Andrzej Leraczyk Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W stylowych wnętrzach z krótkim programem artystycznym wystąpił Zespół Muzyki Dawnej Effascinato działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięli:

Bazak Maria – Odpowiedzialna za finanse Szkoły Sióstr Salezjanek. Dwie dekady temu na edukacyjnej mapie Ostrowa pojawiła się ta palcówka. Przez lata placówka zmieniała swoje oblicze, to zewnętrzne i oświatowe, zmieniały się także jej władze. Jest jednym z filarów w działalności tej szkoły.

Blaźniak Waldemar –  Na co dzień pracownik w Nadleśnictwie Antonin odpowiedzialny m.in. za edukację ekologiczną i z wielką pasją realizujący projekty przybliżające świat natury.

Brandt Mariusz i  Sylwia Grabska – Reprezentują Stowarzyszenie Cube22, które przygotowało projekt i pozyskało milion złotych na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej.  Z tej formy wsparcia skorzystało ponad 35 podmiotów.

Gąsiorek Stanisław – Sołtys Chynowej w Gminie Przygodzice. Kiedy region odetchnął po rozpoczęciu budowy obwodnicy Ostrowa, dla mieszkańców jego miejscowości rozpoczął się okres ,,drogi przez mękę’’. To przez Chynowę przewiezionych zostało kilka milionów ton kruszyw, a dzięki współpracy także ze środowiskiem lokalnym udało się wybudowac10 km nowy odcinek drogi.

Gostomczyk Tomasz i Świątek Anita – Lekarsko-położniczy duet z Oddziału Ginekologii ostrowskiego szpitala. Ordynator, a obecnie kierownik Oddziału oraz położna oddziałowa, która dwa lata temu uzyskała tytuł najlepszej położnej w Wielkopolsce. Dzięki pracy całego personelu po raz pierwszy od dwóch dekad ostrowski szpital może pochwalić się baby boomem, bo na świat przyszło tutaj ok. 2000 dzieci.

Grzegorczyk Włodzimierz i Mariola Grocholska  – Reprezentują Fundację ,,Nakarmieni’’. Od kilku lat pamiętają o tych, którzy nie mają z kim i gdzie zasiąść do wigilii. Co roku organizują wigilię dla samotnych i bezdomnych, w której bierze udział ponad 100 osób i dla wielu jest to często jedyna okazja, by pobyć z drugim człowiekiem, poczuć w ogóle atmosferę świąt.

CZYTAJ  Weekend po ostrowsku – smacznie, sportowo i aktywnie!

Grzybowska Jolanta – Reprezentuje ,,Zespół Jankowianie Zaleśni’’. Od wielu lat skupiają grupę mieszkańców Jankowa właśnie wokół idei poszanowania i propagowania folkloru i ludowego dziedzictwa. W atrakcyjnej formie i co ważne przyciągając młode pokolenie organizują doroczne święta np. pieczonego ziemniaka i inne wydarzenia,  przypominając i ożywiając obrządki swoich babć i dziadków.

Jończak Magdalena – Z wielką siłą i pełnym oddaniem działa na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych, w którym od lat jest Przewodniczącą Rady Rodziców. Jest zawsze tam gdzie można coś zrobić dla całej wspólnoty dzieci niepełnosprawnych, zaangażowana m.in. w organizację szkolnych finałów WOŚP.

Kaczmarek Maria – Prezes Stowarzyszenia Kępianie – w Ostrowie Wielkopolskim, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 20-lecia działalności. Było jednym z pierwszych ,,pozarządówek’’, które rozpoczęły działalność w mieście i zaangażowany się w ambitne projekty jak prowadzenie przedszkola.

Kaźmierczak Halina – Reprezentuje Stowarzyszenie Ekoklub z Wielowsi, który od kilku lat podejmuje różnorodne działania proekologiczne oraz edukacyjne. W ubiegłym roku w ogólnopolskim konkursie ,,Zbieraj z klasą’’ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi zajęły I miejsce pokonując prawie 200 innych zespołów.

Kubica Irena – Sołtys Nadstawek. W ubiegłorocznym plebiscycie ma najlepszego sołtysa zajęła I miejsce w Powiecie Ostrowskim i VIII w całej Wielkopolsce. To imponujące biorąc pod uwagę 4 tysiące konkurentów, z którymi mierzyła się po drodze.

Larek Teresa – Prezes ostrowskiego Stowarzyszenia Ludzie dla Ludzi’, które w minionym roku obchodziło Jubileusz 5-lecia działalności. Organizacja, która sformalizowała grupę ludzi działających na rzecz mieszkańców miasta. Co roku organizują półkolonie dla dzieci i całą serię przedsięwzięć adresowanych do dzieci.

Lubryka Danuta i Ryszard – Małżeński duet, właścicieli gospodarstwa agroturystycznego, które zostało laureatem ubiegłorocznego konkursu, a na najlepszy obiekt turystyki na obszarze wiejskim dzięki którego wielkiej pasji i ogromowi nakładu pracy powstało wyjątkowo urokliwe i ciekawe miejsce wypoczynku w Sławinie (Gmina Sieroszewice).

Miaśkiewicz Witold – Chirurg, dr n medycznych, jeden z głównych aktorów operacji 500 gramowej dziewczynki, operacji o której mówiła cała medyczna i nie tylko Polska, bo z medycznego punktu widzenia znów przesunięto granicę wagi, od której możliwe jest uratowanie życia dziecka.

Mróz Urszula – Animatorka z Raszkowa z kulturą związana od kilkudziesięciu lat. Autorka widowisk i publikacji m.in. książki dla dzieci „Tajemne ruiny. Historia prawdziwa” nawiązującej do pięknych legend skrzebowskich. Autorka scenariuszy widowisk teatralnych wystawianych na deskach raszkowskiego ośrodka kultury.

Muzyka Wiesława – Absolwentka Zespołu Szkół. Wulkan energii i pomysłów, które spożytkowała m.in. współorganizując ubiegłoroczne obchody 70-lecia placówki oraz cały cykl różnorodnych przedsięwzięć promujących swoją szkołę.

Nowacki Mirosław – Najmłodszy stażem radny powiatowy, animator wielu przedsięwzięć w swoich rodzinnych Biskupicach Ołobocznych w tym odbudowy miejsc pamięci oraz corocznych plenerowych widowisk Misteriów Męki Pańskiej, które przyciągają tłumy widzów.

CZYTAJ  Cuda się zdarzają Maksio Marecki uratował Laurkę

Ks. Nowak Sławomir – proboszcz parafii w Nowych Skalmierzycach zaangażowany w wiele projektów inwestycyjnych. To także rasowy harleyowiec.

Płóciennik Joanna i Paulina Sztukowska – Dzięki talentowi i pasji w 2017 r. osiągnęły sukces w branży cukierniczej. Na Cake Festival Poland, największej i najważniejszej imprezie w ich słodkie arcydzieła zdobyły brązowe medale i wyróżnienia!

Podskarbi Marzena –  Nauczyciel i wychowawca z II Liceum Ogólnokształcącego wymagający, ale bardzo szanowany przez uczniów belfer tej szkoły. Od wielu lat jest opiekunem szkolnej gazety ,,Bez cenzury’’, która w minionym roku obchodziła jubileusz 20-lecia.

Przeniczka Andrzej – Człowiek sportu łączący w sobie wielką skromność i takąż samą waleczność. Z pasji do dwóch kółek założył  ,,Kawalerię Kolarską’’ organizuje w jej ramach różne formy rowerowej aktywności.

Sobczak Paweł – Fizyk, nauczyciel i opiekun naukowy uczniów ZST. Jego podopieczni dokonali rzeczy niemożliwej konstruując silnik mikrofalowy zdobyli tytuły ,,Explory’’ najbardziej prestiżową nagrodę dla młodych naukowców i stypendia w USA i W. Brytanii.

Sułecki Stanisław – Przedsiębiorca, właściciel firmy Pupil Foods, która w ub. roku obchodziła 20-lecie działalności. Dziś jest jednym z największych producentów karmy w kraju i dostarcza ją do ok. 20 sieci handlowych jest także obecna w wielu krajach świata.

Szczuraszek Mariusz – Architekt z wykształcenia z bogatym, który w ub. roku zasłynął przede wszystkim wejściem na Mount Everest. Było to nie tylko zdobycie najwyższego szczytu globu, ale dla niego także zamknięcie Korony Ziemi – zdobycie najwyższych szczytów świata. Dokonał tego jako 22 Polak w historii.

Szymańska Lucyna i Mariola Gąsiorek – Tuż przy granicy Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i granicy powiatów i województw Wielkopolskiego i Dolnośląskiego założyły stowarzyszenie ,,Przyjazne Otoczenie’’ skupiające mieszkańców wsi Cieszyn i Dobrzec (Gmina Sośnie). Zorganizowały m.in. ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą przy stawach Cieszyn-Piła oraz organizują doroczny Rajd Hajstra.

Wajs Józef – Samorządowiec z krwi i kości, który po zakończeniu zawodowej objął szefowanie Związkowi Emerytów i Rencistów w Odolanowie i w ciągu jednej kadencji kilkakrotnie zwiększył grupę członków. Po wyborach będzie szefować tej organizacji przez następna kadencję!

Wasielak Szymon – Artysta od lat obecny w ostrowskim środowisku twórczym, grafik i rysownik z poczuciem humoru, karykaturzysta potrafiący jedną kresą uchwycić najbardziej charakterystyczne cechę portretowanego. Mistrz niełatwej sztuki portretu. W ub. Roku jego prace stanowiły trzon wystawy zapowiadającej  rok ostrowskiej literatury

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aaa.
6 lat temu

Stare pry..ki

Zzzz
6 lat temu

Jeśli Tomasz G. i Anita Ś. wraz z personelem są autorami baby boom to mogę im tylko pozazdrościć wydajności w płodności. Czy aby na pewno personel miał wpływ na ilość porodów.

Zdzichu
odpowiada  Zzzz
6 lat temu

Przynajmniej jego męska część uważana jest za jurną. Nie wiem czy Pan Ordynator (czy Kierownik) się przyznaje do baby boomu, ale jak już chcociaż odbiera te dzieciaki to niech dalej to robi:)))

3
0
Napisz co o tym sądziszx