Miasto zamontowało czujniki powietrza

Wczoraj zamontowaliśmy w Ostrowie 11 czujników powietrza, po jednym w każdym osiedlu. Zamontowane są one głównie w ostrowskich placówkach oświatowych, jeden na świetlicy osiedlowej przy ul. Truskawkowej, ale także na budynku komendy policji.

+

Za kilka dni czujniki zostaną włączone do systemu „Airly” – to sieć sensorów powietrza dla miast i gmin. Dzięki temu będziemy mogli monitorować stan powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online na stronie map.airly.eu.

Liczymy, że szersza informacja o stanie powietrza wpłynie na zwiększenie świadomości o tym, czym oddychamy na co dzień. Pozwoli to także zidentyfikowanie źródeł problemów i ich dokładnej lokalizacji. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów system przedstawia również prognozy zanieczyszczeń.

Sensory Airly mierzą: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza.

Ich zakup sfinansował Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. W sieci jest już czujnik zamontowany na siedzibie spółki przy ulicy Wysockiej.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Ostatni moment by zapisać się na bezpłatne badania
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SMOG
6 lat temu

Ja chętnie udostępnie miejsce i zamontuje taki czujnik u siebie.

Realista
6 lat temu

|Andrzeju „Kornaszewsku”! Do boju, a nie bredzić o stacjach badania smogu! https://businessinsider.com.pl/technologie/dron-wykrywa-w-katowicach-palenie-smieciami/y1p12ty

miłośnicy Artura K.
odpowiada  Realista
6 lat temu

Nadgodziny czy prywatne plucie? Jesteśmy pod wrażeniem!

mieszko
odpowiada  Realista
6 lat temu

Dobry pomysł z tym dronem ale jak sfinansuje to Kaczesku.

czytelnik2
odpowiada  Realista
6 lat temu
mmm
6 lat temu

Mam pytanie ,czy te czujniki zlikwidują problem smogu? Likwidacja kotłowni węglowych to także problem nie na rok czy dwa.Może by tak trzeba sprawdzić co za rodzaj opału jest sprzedawany w punktach opałowych.Ludzie palą przecież to co jest dostępne do kupienia.Sama informacja na poprzednich stronach że skontrolowano ileś kotłowni i nikogo nie ukarano mandatem bo palą tym co kupili w składzie opałowym.Twierdzenie że dom można ogrzać śmieciami to bzdura .Zgadzam się z wypowiedziami tych którzy twierdzą że tylko dobrej jakości opał w rozsądnej cenie w składach jest na dzień dzisiejszy rozwiązaniem problemu.

Bepe
6 lat temu

I co z tego? Od czujników smog nie zniknie…

vbvbv
6 lat temu

jaki tani gaz ? w sieci handlu gazem siedza sami politycy i senatorowie – wiec jak mi kto mam tą wartość gazu obnizyc . Co on poluzuja sobie kieszen aby wam było lepiej aby wasze dzieci w szkolach, przedszkolach nie dusił smog ? Zamykać okna, wieszac czujniki, banery wyborcze na tle komina – a wy do wyborów.

Tina
6 lat temu

Konieczny czujnik pomiędzy Alejami Słowackiego /Spaliny/, Sklejką,a Mahle.żyjemy tu jak w Trójkącie Bermudzkim. Pod osłoną nocy w powietrze idzie wiele zanieczyszczeń. Nie widać ale czuć.

xxx
odpowiada  Tina
6 lat temu

Zgadzam się konieczny czujnik i pomiar hałasu sklejki Eco robią straszny hałas całą noc

Zaxa
6 lat temu

Niestety, większość piszących ma rację. Jakoś przez wiele lat się o tym wszystkim nie mówiło, a teraz proszę: czujniki, banery, konferencje itp. A opał coraz droższy. I co to da, przede wszystkim dla seniorów, o których tak bardzo dba pani prezydent? A szczególnie dla tych co mają po 1000 emerytury i mieszkają w jednorodzinnych domach? Ano to, że albo umrą z głodu i braku lekarstw,albo ogrzeją sobie dom. A może tak nacisnąć na władze państwa żeby obniżyć akcyzę na gaz. I wtedy bardzo wielu założy takie ogrzewanie bez łaski i dopłat. Pod warunkiem oczywiście, że cena pozostanie gwarantowana.

mieszkaniec
6 lat temu

a może by tak przejechać się po punktach sprzedających węgiel i sprawdzić jego jakość zamiast budki rozwieszać

29
0
Napisz co o tym sądziszx