Zamontują biletomaty w autobusach MZK i na przystankach

Ostrów Wielkopolski inwestuje w biletomaty i to w dużej liczbie. W autobusach ma się pojawić 50 biletomatów, a 5 na ulicach. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu pod nazwą: „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

+

Zamawiający, czyli MZK w Ostrowie Wielkopolskim – wymaga, aby przedmiot zamówienia został dostarczony i zamontowany oraz uruchomiony w terminie do dnia 31 maja 2019 roku. Zakres zamówienia Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:

– dostawę, montaż, uruchomienie i podłączenie nowych automatów biletowych mobilnych do autokomputerów znajdujących się w taborze zamawiającego, w którym mają zostać zamontowane,
– dostawę, montaż, uruchomienie i podłączenie automatów biletowych stacjonarnych we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach,
– sporządzenie dokumentacji wdrożeniowej i powdrożeniowej obejmującej wszystkie etapy procesu instalacji, konfiguracji i wdrożenia wszystkich elementów zamówienia,
– zapewnienie możliwości korzystania przez zamawiającego z pomocy technicznej producenta urządzeń, licencji oraz oprogramowania bezterminowo w okresie gwarancji,
– uzyskanie i stosowanie przez zamawiającego poprawek do oprogramowania w okresie gwarancji,
– przeszkolenie – instruktaż wskazanych przez zamawiającego osób w zakresie instalacji, konfiguracji i obsługi automatów biletowych,
– dostawę oprogramowania oraz sprzętu komputerowego do obsługi systemu biletomatów, w tym serwera niezbędnego do obsługi urządzeń biletowych, oraz ich instalację.

Specyfikacja automatów mobilnych Automaty mobilne mają być przeznaczone do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Będą pobierać opłaty: w bilonie (i wydawać resztę), poprzez karty typu PayPass/PayWave bez konieczności autoryzacji kodem PIN. Zakupiony bilet oznaczany będzie od razu jako skasowany. System obsługi automatu mobilnego musi zapewnić w prosty sposób zmianę tego parametru, tak aby zamawiający mógł w każdej chwili wyłączyć tę opcję by sprzedawać bilety nieskasowane.

CZYTAJ  2-letnie dziecko uwięzione w mieszkaniu (Z REGIONU)

Biletomaty muszą być wyposażone w ekran kolorowy pojemnościowy o rozdzielczości co najmniej 10 cali z nakładką dotykową np. Infra Red, który spełni zarówno funkcję wyświetlacza, jak i urządzenia przyjmującego polecenia od pasażerów i obsługi technicznej. Wymagania techniczne automatów stacjonarnych Automaty stacjonarne mają być przeznaczone do doładowania Ostrowskiego Biletu Elektronicznego (portmonetki elektronicznej i biletu okresowego) oraz do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Zakupiony jednorazowy bilet papierowy będzie wymagał skasowania. Biletomaty stacjonarne będą pobierać opłaty: stykowymi kartami płatniczymi co najmniej MasterCard oraz Visa oraz zbliżeniowymi kartami typu MasterCard PayPass oraz Visa PayWave, a także bilonem, banknotami.

Automaty stacjonarne będą wydawać resztę: bilonem, ale również i banknotami (w pierwszej kolejności). Muszą one zapewnić wyświetlenie informacji dla posiadacza Ostrowskiego Biletu Elektronicznego o stanie konta na karcie po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na ekranie (sensor), sprawdzenie ważności biletu okresowego zakodowanego na Ostrowskim Bilecie Elektronicznym, sprawdzenie wartości środków zgromadzonych na elektronicznej portmonetce, przeniesienie środków na Ostrowski Bilet Elektroniczny po doładowaniu przez Internet, sprzedaż biletu okresowego oraz doładowanie e-portmonetki sprzedaż biletu jednorazowego papierowego nieskasowanego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego.

Biletomaty muszą posiadać kolorowy wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej wynoszącej co najmniej 15 cali, w układzie poziomym, który będzie spełniać zarówno funkcję wyświetlacza, jak i urządzenia przyjmującego polecenia od pasażerów i obsługi technicznej.

Biletomaty stacjonarne pojawią się w następujących lokalizacjach w Ostrowie Wielkopolskim: ul. Głogowska, ul. M. Konopnickiej, pl. 23 Stycznia, ul. Raszkowska, Centrum Przesiadkowe – ul. Wojska Polskiego.

Warunki przetargu Zamawiający czeka na oferty od wykonawców do dnia 26 września. Po otwarciu ofert nastąpi ich ocena z uwzględnieniem 3 kryteriów: ceny (60%), okresu gwarancji (30%), czasu reakcji serwisu na zgłoszoną awarię (10%).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Weekend po ostrowsku – smacznie, sportowo i aktywnie!

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kosakiewicz
6 lat temu

A i tak. Bażanty będą kupować u Kierowcy i pół godziny szukając drobnych

ostrowiak kupujący w automacie
odpowiada  Kosakiewicz
6 lat temu

Tak samo jak cebulorze na rogatce i przy galerii amber. Mają automaty ale trują dupe kierowcy.

SUZUKI
6 lat temu

Pan Mikołajczyk wprowadzi darmową komunikację, kierowcom dorzuci do pensji stratę jaką poniosą z braku prowizji za sprzedaż biletów i będzie git, podejrzewam że wszyscy będą zadowoleni.

Eddekk
odpowiada  SUZUKI
6 lat temu

A kto i jak będzie utrzymywał MZK ? Z jakich pieniędzy ?

Marian
6 lat temu

autobusami i rowerami jeżdżą po mieście tylko niedojdy życiowe których nie stać na samochód

ZoR
odpowiada  Marian
6 lat temu

Jedyną niedojdą jesteś Ty, pisząc takie głupoty. Idź do kuchni jeb__ij sobie patelką w łeb.

robert wagińśki
odpowiada  Marian
6 lat temu

nie trolluj gościu, nie wszyscy mogą prowadzić samochód np poprzez jakiś niedowład albo zaburzenia zdrowotne

Kosakiewicz
odpowiada  Marian
6 lat temu

Ma Kaszloka i mówi że Auto

alka
odpowiada  Marian
6 lat temu

a potem jeżdżąc autem będziesz narzekał naliczę aut i korki

Do Mariana
odpowiada  Marian
6 lat temu

Autobusami i rowerami jeżdżą osoby świadome ekologicznie! Im mniej samochodów, a więcej rowerów i korzystania z transportu publicznego, tym czystsze powietrze. Ale niestety znajdą się takie ofiary losu jak ty, które muszą się dowartościować kupnem samochodu, bo niczego innego nie mają do zaoferowania – ani inteligencji, ani wykształcenia, ani dobrego charakteru (bo inaczej byś takich bzdur o ludziach nie pisał), ani udanego życia (bo tylko frustraci piszą takie durne komentarze „po internetach”).
Krótko mówiąc: smrodzisz powietrze i życie innym, Marian!

Pop
6 lat temu

Super sprawa! Jeszcze zagęścić połączenia, sprawić żeby komunikacja miejska była do 23, dogadać się z osciennymi gminami, zintegrować komunikacje z Kaliszem, krotoszynem i ostrzeszowem. To nie wymaga dużych nakładów finansowych, A efekty mogą być przednie

Ala
6 lat temu

Ale po co? Szkoda publicznych pieniedzy. Mikołajczyk wygra i komunikacja bedzie darmowa!!! Moj glos ma!!!

...
odpowiada  Ala
6 lat temu

Ciekawe kto wtenczas utrzyma MZK… Mikołajczyk gada a pewnie nawet nie wie co z czym ugryźć.. Polski naród jest taki naiwny..

Paweł
odpowiada  Ala
6 lat temu

Tak, tak. Mikołajczyk da, rozda pieniądze za nic. Oto cała polityka PIS

zyg zag
6 lat temu

Po co nam biletomaty skoro autobusy będą za darmo

Kanar
6 lat temu

Gdzie można aplikować na kontrolera biletów autobusowych?

123
6 lat temu

Wow, w końcu panowie kierowcy znów będą kierowcami a nie panem na kasie a przy okazji kierowca. Jeszcze tylko więcej połączeń i godzin odjazdów oraz zintegrowanie rozkładów z aplikacją JakDojade (która jest lepsza niż ten MyBus) i
Można powiedzieć ze mamy komunikacje autobusową 😉

123
odpowiada  123
6 lat temu

Dokładnie, najlepsze jak autobus ma już opóźnienie, a jeszcze jest kolejka po bilety i ktoś płaci rano, gdy nie ma jeszcze utargu np. 100 zł.

Ann
6 lat temu

WRESZCIE COŚ MĄDREGO ?

Ja
6 lat temu

Super

32
0
Napisz co o tym sądziszx