Zamontują biletomaty w autobusach MZK i na przystankach

Ostrów Wielkopolski inwestuje w biletomaty i to w dużej liczbie. W autobusach ma się pojawić 50 biletomatów, a 5 na ulicach. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu pod nazwą: „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

+

Zamawiający, czyli MZK w Ostrowie Wielkopolskim – wymaga, aby przedmiot zamówienia został dostarczony i zamontowany oraz uruchomiony w terminie do dnia 31 maja 2019 roku. Zakres zamówienia Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:

– dostawę, montaż, uruchomienie i podłączenie nowych automatów biletowych mobilnych do autokomputerów znajdujących się w taborze zamawiającego, w którym mają zostać zamontowane,
– dostawę, montaż, uruchomienie i podłączenie automatów biletowych stacjonarnych we wskazanych przez zamawiającego lokalizacjach,
– sporządzenie dokumentacji wdrożeniowej i powdrożeniowej obejmującej wszystkie etapy procesu instalacji, konfiguracji i wdrożenia wszystkich elementów zamówienia,
– zapewnienie możliwości korzystania przez zamawiającego z pomocy technicznej producenta urządzeń, licencji oraz oprogramowania bezterminowo w okresie gwarancji,
– uzyskanie i stosowanie przez zamawiającego poprawek do oprogramowania w okresie gwarancji,
– przeszkolenie – instruktaż wskazanych przez zamawiającego osób w zakresie instalacji, konfiguracji i obsługi automatów biletowych,
– dostawę oprogramowania oraz sprzętu komputerowego do obsługi systemu biletomatów, w tym serwera niezbędnego do obsługi urządzeń biletowych, oraz ich instalację.

Specyfikacja automatów mobilnych Automaty mobilne mają być przeznaczone do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Będą pobierać opłaty: w bilonie (i wydawać resztę), poprzez karty typu PayPass/PayWave bez konieczności autoryzacji kodem PIN. Zakupiony bilet oznaczany będzie od razu jako skasowany. System obsługi automatu mobilnego musi zapewnić w prosty sposób zmianę tego parametru, tak aby zamawiający mógł w każdej chwili wyłączyć tę opcję by sprzedawać bilety nieskasowane.

CZYTAJ  Ostatni moment by zapisać się na bezpłatne badania

Biletomaty muszą być wyposażone w ekran kolorowy pojemnościowy o rozdzielczości co najmniej 10 cali z nakładką dotykową np. Infra Red, który spełni zarówno funkcję wyświetlacza, jak i urządzenia przyjmującego polecenia od pasażerów i obsługi technicznej. Wymagania techniczne automatów stacjonarnych Automaty stacjonarne mają być przeznaczone do doładowania Ostrowskiego Biletu Elektronicznego (portmonetki elektronicznej i biletu okresowego) oraz do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Zakupiony jednorazowy bilet papierowy będzie wymagał skasowania. Biletomaty stacjonarne będą pobierać opłaty: stykowymi kartami płatniczymi co najmniej MasterCard oraz Visa oraz zbliżeniowymi kartami typu MasterCard PayPass oraz Visa PayWave, a także bilonem, banknotami.

Automaty stacjonarne będą wydawać resztę: bilonem, ale również i banknotami (w pierwszej kolejności). Muszą one zapewnić wyświetlenie informacji dla posiadacza Ostrowskiego Biletu Elektronicznego o stanie konta na karcie po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na ekranie (sensor), sprawdzenie ważności biletu okresowego zakodowanego na Ostrowskim Bilecie Elektronicznym, sprawdzenie wartości środków zgromadzonych na elektronicznej portmonetce, przeniesienie środków na Ostrowski Bilet Elektroniczny po doładowaniu przez Internet, sprzedaż biletu okresowego oraz doładowanie e-portmonetki sprzedaż biletu jednorazowego papierowego nieskasowanego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego.

Biletomaty muszą posiadać kolorowy wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej wynoszącej co najmniej 15 cali, w układzie poziomym, który będzie spełniać zarówno funkcję wyświetlacza, jak i urządzenia przyjmującego polecenia od pasażerów i obsługi technicznej.

Biletomaty stacjonarne pojawią się w następujących lokalizacjach w Ostrowie Wielkopolskim: ul. Głogowska, ul. M. Konopnickiej, pl. 23 Stycznia, ul. Raszkowska, Centrum Przesiadkowe – ul. Wojska Polskiego.

Warunki przetargu Zamawiający czeka na oferty od wykonawców do dnia 26 września. Po otwarciu ofert nastąpi ich ocena z uwzględnieniem 3 kryteriów: ceny (60%), okresu gwarancji (30%), czasu reakcji serwisu na zgłoszoną awarię (10%).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ciężarówka z wozem pancerny wypadła z drogi (z REGIONU)

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
semen
6 lat temu

plany wielkie
nocna linia ,tylko kto poprowadzi te autobusy skoro już odeszło 9 kierowców ,dwóch następnych jest na wylocie a kolejni idą na emeryturę , się to tempo utrzyma pozostanie taxi i rower.

Przedstawiciel handlowy
6 lat temu

Czy Klimkowa śledzi spotkania przedwyborcze Mikołajczyka, który mówi o darmowej komunikacji miejskiej? Czy może już obiecała komuś instalację biletomatów?

123
odpowiada  Przedstawiciel handlowy
6 lat temu

Podobnie jak z sygnalizacją świetlną w Ostrowie, tyle tego postawili, że nie ma bata, ktoś musi mieć w tym interes.

pop
6 lat temu

W ogóle robi się rozsądne inwestycje w komunikację miejską w Ostrowie. Teraz kwestia organizacji tychże inwestycji (trzeba de facto przebudować cały plan jazdy przez centrum przesiadkowe), zmiana formy biletów, a także podniesienie wydatków bieżących na komunikację miejską (dorzucenie tych dwóch-trzech milionów rocznie na częstsze kursy autobusowe) a także rozwijanie oferty podmiejskiej wspólnie z powiatem i wójtami/burmistrzami okolicznych gmin.

podróznik autobusami
6 lat temu

Prezydent ( co daj Boże ) Mikołajczyk zatrzyma te durnotę i będą darmowe autobusy, linia nocna, modernizacja siatki połączeń, dostosowanie jej do potrzeb mieszkańców

Ann
6 lat temu

Ala a te darmowe przejazdy to myślisz że kto sfinansuje p. Mikołajczyk ze swoich prywatnych funduszy czy podatnik?
Abstrahując już od utożsamiania się z jakąkolwiek partią to zrozum, że jeżeli coś gdzieś otrzymasz „za darmo” to pieniądze z puli czegoś innego się kurczą.
Nasuwają się tutaj słowa Margaret Thatcher:
„Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.”

driver - ten prawdziwy driver
odpowiada  Ann
6 lat temu

Pani Thatcher była prawicowcem. Pan Mikołajczyk jak i p. Klimkowa są zaś lewicowcami. Ot różnica.

driver - ten prawdziwy driver
6 lat temu

Im więcej osób skorzysta z komunikacji miejskiej tym mniej samochodów na drogach. Szybciej się przemieszczę moim wozem, bo teraz czasami korki niestety.
No i nie ukrywajmy, mniej pijanych za kierownica będzie.

Bartosz
6 lat temu

Szkoda pieniędzy! Jak nieracjonalnie są one wydawane. Niech Mikołajczyk wygra i to wstrzyma! On ma w programie wyborczym darmowa komunikacje, urealnienie siatki polaczen oraz wprowadzenie linii nocnej!!!

Ryci
6 lat temu

Na tym rondzie bankowym jeżdżą jak chcą . Nawet zwracają z prawego pasa zamiast z lewego . Kto im dał prawko

Szofer
odpowiada  Ryci
6 lat temu

Rici ja jak za duzo gorzalki wypije to czesto zwracam

robert
6 lat temu

szkoda kasy na przystankach rozwali to bydło rogate

32
0
Napisz co o tym sądziszx