Spędzili tydzień w lesie pod Ostrowem

Pierwszy odcinek programu „Wylogowani. Survival Challenge” już jest! Historia grupy młodych, odważnych ludzi zamkniętych w środku lasu w powiecie ostrowskim będzie publikowana przez najbliższe dwa miesiące. Wylogowani i sama idea tego programu to nie jest instruktaż survivalu ani radosna przygoda dla znudzonej wygodami młodzieży wielkomiejskiej. Program nagrywano koło miejscowości Bronisławka w powiecie ostrowskim.

„Podchodzimy z szacunkiem do tych, którzy są „wylogowani” nie z własnej woli, wykluczeni cywilizacyjnie tylko z powodu miejsca urodzenia czy niezawinionej biedy.” — przekonują producenci programu z Telewizji Kalisz.

Niewielkimi, ale stałymi kwotami wspieramy polską misję katolicką w Mpunde w Zambii. Pomagamy lokalnej społeczności, ale to oni bardziej pomagają nam. Pomagają zrozumieć nam, że świat jest różny, a ludzie oddaleni od nas, nie tak w końcu daleko, żyją w zupełnie innych warunkach. Życie w zambijskim buszu jest skrajnie trudniejsze od życia w polskim lesie, ale tubylcy potrafią korzystać z bardzo skąpych darów natury. To co my nazywamy survivalem, tam nazywa się codziennością.

Co naprawdę jest ważne?
Mając wyraźną świadomość istnienia tak zupełnie „innych światów” możemy nauczyć się dużo więcej niż technik przetrwania. W społeczeństwach dotkniętych ubóstwem czy po prostu żyjących w trudnych warunkach naturalnych nie liczy się czy masz sukcesy zawodowe, czy jesteś binarny czy niebinarny, czy jesteś za lewicą czy prawicą. Tam ważne jest czy jesteś głodny czy najedzony, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś żywy czy martwy. Tak naprawdę i u nas to jest ważne, ale całe otoczenie cywilizacyjne, chaos informacyjny sprawił, że zapomnieliśmy o tym, co ważne. Zapomnieliśmy jak cieszyć się z tego, że mamy pełen brzuch i nie dokucza nam chłód.

Wylogowani to też nauka cierpliwości i pokory. Człowiek wychowywany w dobie cyfryzacji łatwo się irytuje, gdy aplikacja w jego smartfonie nie odpowiada po 3, 5, 10 sekundach. A gdy zawiesi się na minutę następuje koniec świata. Przyzwyczajeni do błyskawicznego życia, również od ludzi i otaczającego świata oczekujemy prędkości działania niczym naszych najnowszych komputerów. A jeśli sprawy idą nie po naszej myśli, następuje kolejny koniec świata.

CZYTAJ  Nie przeżyła potrącenia przez śmieciarkę (Z REGIONU)

Cierpliwość, pokora, opanowanie

W mikrofali przygrzewamy obiad 3 minuty. A co jeśli będziesz musiał dwie godziny rozpalać ognisko? Prysznic działa po sekundzie, i dobrze, bo na te dobrodziejstwa pracowały całe pokolenia naszego gatunku. Dlatego doceniajmy to bardziej i mądrze z tego korzystajmy. Bo co jeśli cały dzień będziesz szukać źródła wody? W markecie dostaniesz praktycznie wszystko, a jeśli nie, zmienisz sobie sklep. A co jeśli w lesie nie znajdziesz nic do jedzenia? Napiszesz o tym na forum? Wyładujesz złość na facebooku?

Twoja złość czy frustracja nie ma wpływu na bezduszną rzeczywistość i trwałą od tysięcy lat naturę. Możesz tylko to zaakceptować, uznać swoją niemoc. I jutro spróbować wszystkiego od nowa. Bo nic nie kończy się dzisiaj. Tacy są Wylogowani.

Poniżej obejrzycie pierwszy odcinek programu o podtytule „Schronienie”. Jutro zaś jego premiera ogólnopolska. Na kanale 140 telewizji Vectra i Multimedia Polska o 18:30 „Wylogowani” zawitają na ekranach telewizorów w prawie 150 miastach w Polsce, z technicznym zasięgiem programu grubo ponad 2 miliony odbiorców.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rudy wilk
3 lat temu

Iga może nie jeść cały ten program , ma duże rezerwy energii , butelka wody na dzień jej wystarczy by przetrwać.

Ładna mordka
3 lat temu

Sandra fajne ma zderzaki.

ada
3 lat temu

Już królowie żyta jest bardziej emocjonujący niż to. A żeby się wylogować wystarczy odłożyć telefon a nie zaraz do lasu.

Grey
3 lat temu

Co za pierdół. „Wylogowani”, więc po co te aplikacje? Same zaprzeczenia.

Agentka
3 lat temu

Ciekawe czy tam w lesie każdy z kazdym 🙄

Leśnik
3 lat temu

Fajny program! To w Antoninie tak?

ostro
3 lat temu

eeee film o kaliszanach, strata czasu

karol3414
3 lat temu

YEAH, bohaterowie. 30 lat temu spędzaliśmy w ten sposób wakacje z przyjaciółmi, szałas, namiot, wieś. Mieliśmy po 14 – 16 lat. Nie mieliśmy telefonów, tabletów, internetu. Dzisiaj, dorośli ludzie cieszą się jak głupki że im się udało.

pincetplus
3 lat temu

Widzisz synu Bogdana, Ty z lasu wyszedłeś, ale las z Ciebie już nie. Tylko bardziej pasujesz do tego buszu w Zambii.

Syn Bogdana
3 lat temu

Czytałem do momentu „binarny czy niebinarny „….wynocha do lasu i nie wracać

24
0
Napisz co o tym sądziszx