“Telefon mam, nie jestem sam” – Miasto Ostrów Wielkopolski, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, uruchamia numer wsparcia. Jest on anonimowy, bezpłatny i całodobowy.
– Dzieci i młodzież potrzebują wsparcia, potrzebują, by czasem ktoś pomógł im zmierzyć się z problemami, czy zrozumieć emocje. Nie każdy jednak ma kogoś z kim może i chce dzielić się swoimi trudnościami. Stąd właśnie nasza inicjatywa – numer, gdzie po drugiej stronie słuchawki będą czekać specjaliści, zawsze gotowi nieść wsparcie i pomoc. Numer jest dostępny całą dobę, jest bezpłatny i co ważne, anonimowy. Dzwońcie, zaufajcie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Numer 800 880 444 już działa – anonimowo, bezpłatnie i całodobowo. Jego adresatem są dzieci i młodzież, którzy z różnych przyczyn mogą potrzebować wsparcia – zarówno fachowej psychologicznej porady, ale czasami po prostu rozmowy. Telefon jest obsługiwany przez profesjonalnych psychologów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieży.
– Problemy nie znają wieku. Telefon, który prowadzimy ma pomagać dzieciom i młodzieży w rozwiązywaniu problemów, które je trapią. Każdy problem jest ważny – nie skalujemy problemów na te mniej lub bardziej ważne. Najważniejsze jest, jak odczuwa go osoba młoda, a my staramy się po prostu im pomóc – zaznacza operator programu Sebastian Łaźniak, Cogito.
Od początku pandemii w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonują dwa numery wsparcia dla mieszkańców Miasta. 669 991 530 lub 669 990 592 – te numery są czynne w godzinach od 8 do 19, od poniedziałku do piątku. Przy telefonach czekają psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, terapeuci – na co dzień współpracujący z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień.
To uzupełnienie oferty, którą Miasto Ostrów Wielkopolski przygotowało na czas pandemii dla wszystkich mieszkańców. Tym razem tę możliwość, i nowy numer 880 840 444, kierujemy do najmłodszych ostrowian.
– Będąc świadomym tego co dzieje się wokół i jakie sygnały docierają do nas, niestety nie tylko z terenu Polski, ale i z najbliższego otoczenia, chcemy wesprzeć młodych ludzi. Dzieci i młodzież nie zawsze chcą rozmawiać o problemach z najbliższymi, rodzicami, przyjaciółmi, a czasami nie mają ich po prostu pod ręką. Stąd pomysł, by zacząć od telefonu, który będzie czynny również w godzinach nocnych, gdy nachodzą nas najczarniejsze, najsmutniejsze i najbardziej depresyjne myśli – dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Projekt jest finansowany ze środków Miasta Ostrów Wielkopolski . Program wspierania dzieci i młodzieży. Telefon zaufania – „Telefon mam, nie jestem sam”. Operatorem programu jest Cogito Sebastian Łaźniak.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News