Ostrów stawia na wodór

W Ostrowie Wielkopolskim odpady będą przetwarzane w wodór. Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim będzie współpracować z europejską firmą Hydrogen Utopia International PLC. Podpisano list intencyjny na budowę instalacji do przetwarzania odpadów na wodór.

– Rynek wodorowy jest w fazie rozwoju, ale staje się on wielkim rynkiem i musimy to sobie uświadomić. W 2021 roku Ostrów Wielkopolski został członkiem Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. Chcemy wykorzystać potencjał naszego regionu i włączyć się w światowy łańcuch dostaw i wartości gospodarki opartej na wodorze. Stawiamy na przyszłość, odnawialne źródła energii, neutralność klimatyczną – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Hydrogen Utopia International PLC („HUI”) to firma będąca pionierem w dziedzinie technologii przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych na wodór. Jej polska spółka Hydropolis United sp z.o.o., podpisała list intencyjny („LOI”) z RZZO.

– Wierzymy, że tylko technologie przyszłości mogą zapewnić Ostrowowi Wielkopolskiemu dobrobyt i pozycję, na którą zasługuje. Jesteśmy dumni z tego, że dostarczamy naszym klientom to, co najlepsze i wierzę, że instalacja HUI do przetwarzania odpadów plastikowych na wodór ma potencjał, aby rozwiązać globalny problem plastiku i zapewnić nam cenną energię, której potrzebujemy – zaznacza Marzena Wodzińska, prezes RZZO.

– Ambicje RZZO jako firmy, ściśle współpracującej z samorządem miasta Ostrowa Wielkopolskiego, wyraźnie pokazują, że razem mają ambicję, aby być na czele gry. Ich duch przedsiębiorczości i myślenie przyszłościowe jest namacalne. Dążenie do wdrażania technologii przyszłości w regionie jest piorunujące. Moje spotkanie z RZZO i Urzędnikami Miasta było bardzo pozytywne i jestem pewna, że każdy z nich zrobi wszystko, aby pomóc we wdrożeniu systemu HUI do przetwarzania odpadów plastikowych na wodór w regionie – mówi Aleksandra Binkowska, Prezes Zarządu HUI.

Proces HUI przetwarzania odpadów plastikowych na wodór, wykorzystujący technologię DMG®, jest wydajną, solidną, naukowo ugruntowaną i przyjazną dla środowiska technologią, która przekształca zużyte tworzywa sztuczne w źródło energii. Systemy te są skalowalne i można je dostosować do specyfiki i charakterystyki danego miejsca. Zakład może być zbudowany na powierzchni zaledwie 1,5 hektara i z łatwością połączony z istniejącymi obiektami utylizacji odpadów. HUI nabyło wyłączne prawa do wprowadzania technologii DMG® na rynek węgierski, polski i grecki oraz prawa niewyłączne dla reszty świata.

CZYTAJ  Co z morsami będzie na starość?

W celu zapewnienia udanego wdrożenia systemów HUI zawarło silne sojusze z wiodącymi graczami w swoich dziedzinach, takimi jak Linde (wiodący światowy koncern gazów przemysłowych), Sweco (jedna z wiodących europejskich firm konsultingowych w zakresie inżynierii, technologii środowiskowych i architektury) oraz Electron Thermal Processing (holenderski dostawca specjalistycznych systemów obróbki cieplnej).

– Instalacja planowana w RZZO będzie miała zdolność przetwarzania do 40 ton odpadów z tworzyw sztucznych na dobę i produkcji do 2-3 ton wodoru na dobę oraz energii elektrycznej i cieplnej. Dołożymy wszelkich starań, aby pozyskać dla zakładu zewnętrzne źródła finansowania.. Planujemy również, by produkowana energia cieplna była wprowadzona do miejskiego systemu ciepłowniczego, co w znaczący sposób zminimalizuje niekorzystne wzrosty cen – komentuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pilna potrzeba uporania się z rosnącą ilością odpadów z tworzyw sztucznych w połączeniu z rzeczywistym rozmachem w wykorzystaniu wodoru ze źródeł odnawialnych może utorować drogę do szybkiego wdrożenia i inwestycji w instalacje HUI.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Spółki: www.hydrogenutopia.eu

O Hydrogen Utopia International PLC

HUI dąży do stania się jedną z wiodących nowych firm europejskich specjalizujących się w przetwarzaniu mieszanych odpadów tworzyw sztucznych nie nadających się do recyklingu w paliwa bezemisyjne, nowe materiały lub rozproszone ciepło odnawialne.

Instalacja HUI wykorzystuje mieszane odpady z tworzyw sztucznych, które niepodlegają recyklingowi jako surowiec i przetwarza je w syngaz, z którego można wytwarzać nowe produkty i energię.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

CZYTAJ  Strażacy w kamienicy szukali zagrożenia i znaleźli!
Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Caryca
2 lat temu

Cyk kolejny kredyt Ostrowianie.

Karol3414
2 lat temu

Jakoś ta Utopia nie napawa mnie optymizmem

Swój
2 lat temu

Żeby nie było tak jak z rąbkami z odpadów drewna i z choinek budowana instalacja a prądu tyle co ile koszt instalacji większy jak jego wartość co to było zdjęcia sobie robili łopaty wbijali dla zwykłych ludzi mieszkańców energia gdzie to jest zapomnieli miała być budowana spalarnia śmieci teraz wodór . Są tereny miejskie postawić fotowoltaiczne ekranu

Czesław
2 lat temu

Super! Bardzo dobre posunięcie, gratulucje.

Bolo
2 lat temu

Coś mi się wydaje, że to będzie prawdziwa utopia…

Małgosza
2 lat temu

Chyba na odór…

klient dino
2 lat temu

utopia i hui ha ha ha ha ha dobre

bebia
2 lat temu

Czy te plastikowe śmieci będą spalane, w centrum miasta po byłym zakładzie ZNTK, raptem 1000m w linii prostej od wielkich zabudowań, osiedli, szkół z dziećmi, domów z rodzinami???
Pieniądze to nie wszystko.
Włodarze pomyślcie o następne pokolenia.

Earth
2 lat temu

Kiedyś jakiś HUI zlikwidował nam opakowania szklane wielorazowego użytku, itp… teraz inny będzie likwidować plastik, oczywiście nie darmo.
Zielony ład – likwidowane sztucznie wygenerowanych problemów przez samych sprawców w celach komercyjnych, przy aplauzie głupiej gawiedzi.

Bolo
2 lat temu

Mam wrażenie, że to jest prawdziwa utopia…

20
0
Napisz co o tym sądziszx