W Ostrowie Wielkopolskim powstanie Park Wodny. To jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Zostanie zlokalizowany przy wyremontowanym już basenie „Olimpijska”. Źródłem finansowania będą pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Budowa ma kosztować około 70 mln złotych. Zadanie będzie realizować spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe.
Ostrowski Park Wodny będzie miał pełnowymiarowy basen sportowy, strefę relaksu, mały basen do nauki pływania dla dzieci, a także profesjonalną strefę saun i SPA. Obiekt będzie pełnił funkcję rekreacyjną i rehabilitacyjną. Będą w nim organizowane specjalne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Szeroka oferta parku wodnego ma też pomóc w zwiększeniu aktywności fizycznej seniorów. Nowy ostrowski kompleks ma podnieść jakość życia mieszkańców i zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta.
20 stycznia br. spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Region Wielkopolski umowę kredytu inwestycyjnego na budowę kompleksu basenowego przy ul. Paderewskiego.
– BGK angażuje się w projekty, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców, czego najlepszym przykładem jest Park Wodny w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszym wsparciem poprawia się jakość życia społeczności danego regionu – finansujemy zakup nowoczesnego i ekologicznego transportu miejskiego, budowę szkół oraz dróg lokalnych – mówi Krzysztof Antczak, dyrektor Regionu Wielkopolskiego BGK. – Nasza misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, którego ważnym uczestnikiem są samorządy i ich spółki komunalne. Pomagamy samorządom w wieloletnim i zrównoważonym rozwoju – inwestycje publiczne dają impuls do rozwoju lokalnych firm, a to przekłada się na rozwój regionu – dodaje.
Oferta nowego kompleksu ma zaspokoić potrzeby mieszkańców w różnych grupach wiekowych. Zapewni im możliwości rekreacji, uprawiania sportu i uczestnictwa w specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dziś mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, aby skorzystać z tego typu atrakcji, muszą jeździć do pobliskiego Pleszewa, Jarocina, Ostrzeszowa czy Kalisza.
– Budowa Parku Wodnego jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych przez naszych mieszkańców. Inwestujemy w taki sposób by kolejne zadania służyły jak najdłużej mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Świetnym przykładem jest choćby Arena Ostrów, w której się dziś znajdujemy. Ten obiekt stał się faktem. Mam dziś ogromną nadzieję, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym uda nam się zrealizować kolejny jakże ważny i potrzebny obiekt w mieście. Dzisiejsze podpisanie umowy to umożliwienie nam realizacji marzeń ostrowian o własnym parku wodnym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Budowa parku Wodnego to jedno z najważniejszych zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego i częściowo zostanie sfinansowana z tego programu. Większość kosztów inwestycji pokryje wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach styczniowej umowy będzie także sfinansowana budowa wodnego parku zabaw na obrzeżach miasta. Obiekt ma być gotowy w 2024 r.
To kolejny etap współpracy Ostrowa Wielkopolskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego. Miasto skorzystało już wcześniej z nowego programu finansowania inwestycji średnich miast do 100 tys. mieszkańców. Ten współfinansuje tzw. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny, czyli aż 100 różnego rodzaju zadań. Wszystkie tworzą program zrównoważonego rozwoju miasta.
Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia – buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą – ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News