Ostrowianka dr Justyna Kociemba-Żulicka znalazła sposób na życie. Opisuje w książkach erotyczne określenia i wyjaśnia ich znaczenie. To kolejna pozycja pisarska pani Justyny, w której postanowiła przybliżyć słownictwo osób nieheteronormatywnych.
W poprzedniej książce pt. „Mały słownik erotyzmów polskich” mogliśmy dowiedzieć się, że „łupać kimś o łóżko” oznacza odbyć gwałtowny stosunek seksualny; grubiańskie „Nocą spałem w wannie na kocu i słyszałem, jak Adam łupie nią o łóżko”.
„Otworzyć sobie kogoś” – o mężczyźnie: odbyć stosunek seksualny, eufemizm. „Poruszała się pod nim rytmicznie, już ją sobie otworzył”
Pani Justyna, przy wsparciu finansowym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydała książkę, w której omawia słownictwo dotyczące obecności i funkcjonowania osób nieheteronormatywnych. Należy ono do obszaru leksyki subkulturowej i, jako wciąż nieustandaryzowane, nie wpisuje się jednoznacznie w polszczyznę. Język, którym posługują się osoby LGBTQ, ulega przy tym dodatkowej hermetyzacji. Celem Tęczowego słownika. Małego zbioru homoerotyzmów polskich było zgromadzenie słownictwa dotyczącego codziennego funkcjonowania osób nieheteronormatywnych ze szczególnym uwzględnieniem relacji o charakterze erotycznym.
Każdy kto chciałby zapoznać się tą twórczością może przyjść 5 stycznia 2023 roku do Mediateki (dawny EMPIK). Tam odbędzie się spotkanie promocyjne książki.
Poniżej kilka stron poprzedniej publikacji: