Ulice Ostrowa w PRL-u (nowe zdjęcia)

Czterdzieści lat minęło…, a nawet więcej! Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza w podróż w przeszłość! Wszystko to możliwe dzięki wystawie „Ulicami Ostrowa w PRL-u”. Wystawa otwarta w weekend w godzinach od 10:15 do 14:30. Wstęp wolny!

Większość prezentowanych na wystawie “Ulicami Ostrowa w PRL-u” fotografii pochodzi z przełomu lat 1978/1979. Ukazują one zabudowę przy głównych ulicach miasta: Kaliskiej, Raszkowskiej, Kolejowej, Wrocławskiej. Dalej miasto w dekoracji z okazji wojewódzkich dożynek młodzieżowych, nieistniejący już „zajazd napoleoński”, budowa „wieżowców” przy Dembińskiego, a na ulicach Warszawy, Syrenki, małe i duże Fiaty…

Starsi ostrowianie prawdopodobnie z sentymentem spojrzą na witryny „Klubowej”, „Ludowej” czy nawet „Bajki”, a najmłodsi dowiedzą się od nich jakie były wówczas modne ostrowskie kawiarnie. I zdziwią się pewnie na wieść, że „Megasam” przy Wrocławskiej był największym ostrowskim sklepem.

Jeśli macie ochotę na więcej, zapraszamy do ostrowskiego muzeum na wystawę czasową „Ulicami Ostrowa w PRL-u”, która będzie dostępna do 12 lutego. Wystawa jest otwarta także w najbliższy weekend, 14 – 15 stycznia, w godzinach 10:15 – 14:30.

Zachęcamy do obejrzenia również ekspozycji stałych: „W kuchni babuni”, „Salonik dawnych mistrzów Ostrowa”, „Ostrów do 1939. Wypisy z dziejów miasta”; a na parterze „Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa. Café Muzeum”. Wstęp wolny!

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  2-letnie dziecko uwięzione w mieszkaniu (Z REGIONU)
Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dorota N.
1 rok temu

Piękna wystawa. Wybiorę się z synem, żeby zobaczył jak kiedyś wyglądał Ostrów. Wbrew opiniom, że niewiele się zmieniło, uważam że zmieniło się bardzo dużo i to na plus. Wiadomo, każdy ma inne wspomnienia ale ogląda się zdjęcia z wielką nostalgią…

Goście Muzeum
1 rok temu

Odwiedziliśmy dziś z małżonką wystawę fotografii w Muzeum Miasta. Wystawa przywołała bardzo miłe wspomnienia z młodzieńczych lat – za co organizatorom bardzo dziękujemy. Osobne podziękowania składamy Paniom obsługującym właśnie tą wystawę za swoją serdeczność, chwilę miłej rozmowy to tak ważne w dzisiejszych czasach.

Leg
1 rok temu

Witam,a ja poszukuję jakiegoś foto ulicy kaliskiej,tam gdzie było PTHW a obecnie stacja ochman,ten kiosk ruchu na narożniku,piękne czasy

U.
odpowiada  Leg
1 rok temu

Pamiętam ten kiosk i przystanek autobusowy ,.który tam też był. Jechaliśmy wtedy do Kalisza i na tym przystanku umówiliśmy się z ojcem , który tam po nas podjechał autem i na tym przystanku moja mama zostawiła torebkę z całą kasą i dokumentami, zorientowała się dopiero w Kaliszu. Kiedy wróciliśmy do Ostrowa mam poszła do tego kiosku spytać czy ktoś nie zwrócił tej torebki. Okazało się, że tą torebkę w kiosku zostawił uczciwy znalazca i pani kioskarka zwróciła ja mamie. Tacy to byli wówczas uczciwi ludzie. Dodam , że niczego nie brakowało, zarówno dokumenty jak i pieniądze były w całości.

Bodzio
1 rok temu

Mieszkam w Ostrowie od 80 r. W tym czasie trwały już inwestycje i budowy, centrum w zasadzie wiele się nie zmieniło. Gdyby były pieniądze na renowację kamienic, to całkiem sympatyczne miasto. Niestety jest jak jest. Każdy może ocenić swoje życie, historię po swojemu. Żyliśmy inaczej, ale spokojniej. Ja, jako nastolatek byłem szczęśliwy i tak to zapamiętałem.

Gimbo
1 rok temu

Tu zamiast sobie powspominać jak Ostrów wyglądał 30 -40 lat temu to wielu Forumowiczów dorzuca wątki polityczne Tak prawdę pisząc to Ostrów nie jest ciekawym Miastem dla Turystów może dla Inwestorów ale dla Ostrowian to Miasto jest najładniejsze

Ostrowianka.
odpowiada  Gimbo
1 rok temu

Dokładnie. Piszą co niektórzy o polityce a nie na temat. Wtedy były takie a nie inne czasy i w takich a nie innych przyszło ludziom żyć. Czy to źle, że mają takie a nie inne wspomnienia? Tak wyglądało to miasto bo taka wtedy była rzeczywistość, wystawa jest po to ,żeby ludzie poznali historię miasta , bez względu na sympatie polityczne, ale żeby to zrozumieć trzeba posiadać chociarz trochę inteligencji a tej niestety niektórym tutaj brakuje. Prostactwo wszystko sprowadzi do polityki a przecież oprócz niej są jeszcze inne dziedziny którym należy poświęcić dużo uwagi i zainteresowania.

Matka
1 rok temu

To co było dobre to nie było kaczora i ziobry to były czasy komuny i ja sobie to chwalę

Gimbo
odpowiada  Matka
1 rok temu

Chodzi tobie o tego Aktora co grał w Serialu Polskie Drogi, Alternatywy 4 czy Jan Serce o Pana Kazimierza Kaczora czy o Prezesa ale jego Godność to chyba nie Kaczor bo w tym momencie obraziłeś nie Jarosława a Pana Kazimierza

cxc
odpowiada  Matka
1 rok temu

ruski durak

Gimbo
odpowiada  cxc
1 rok temu

Przepraszam przecież Ty Matką Roberta

AdamTKMK
1 rok temu

Do Roman. Nie wiem jakie mieli telewizory,nie interesowało mnie to.Bylo świetnie bo byliśmy mlodzi.Do koktajl baru szło się na coś słodkiego a w Empiku na piętrze byla czytelnia i herbatę można było wypić.Nie zwracałem uwagi na ze wszystko było szare bo nie mieliśmy porównania.Bylismy szczęśliwi i tyle. Telewizory czarno białe…człowiek się cieszył ze taki mial a nie gonił za jak ćma do ognia za kasa.Pozdrawiam rocznik 62…

Gęsia skórka
odpowiada  AdamTKMK
1 rok temu

Napisz czy tanie wina piłeś i czy papierosy paliłeś na przerwach i czy broiłeś czy raczej taki pipka byłeś.

Pobaw się
odpowiada  Gęsia skórka
1 rok temu

Co ty Gąsior możesz wiedzieć za młody jesteś na Heroda

Ala
odpowiada  Gęsia skórka
1 rok temu

Na pewno nie był takim idiotą jak ty. Tacy ludzie jak ty obrzydzają wszystko. Ta wystawa to wspomnienia ludzi starszych, ich młodość, ich przeżycia i wspomnienia. Może warto to uszanować i nie wypowiadać się jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia.

Gimbo
odpowiada  AdamTKMK
1 rok temu

U Mnie w Domu pierwszy Telewizor lampowy to był Ametyst 1011 i oglądało się od początku do końca a rano można było przez tv posłuchać Radio a co najbardziej śmieszne był czarno biały obraz kontrolny ale to na marginesie Pamiętam jak to było w Pracy gdy ktoś miał np Imieniny Urodziny czy inną uroczystość to dany Dział składał się na Prezent a jak Ktoś odchodził na Emeryturę to od Dyrekcji dostawał wyprawkę a od Załogi Upominek i z żalem taki Człowiek żegnał się z Zakładem gdzie zaczął pracować jako Uczeń przy Szkole przyzakładowej I w tamtych czasach było gdzie iść na Browarek na Losy lub zjeść coś tańszego w Barze mlecznym i może nie pamiętam ale jak szedł Chłopak z Dziewczyną to On przy Dziewczynie mało albo wcale wymiał brzydkie slowo

Super
odpowiada  Gimbo
1 rok temu

PRAWDA> Rocznik 1960

....
odpowiada  AdamTKMK
1 rok temu

Też się pod tym podpisuję – rocznik 1964. Pozdrawiam

Fifkq
1 rok temu

Za komuny miałem.lepiej. I tak było lepiej o wiele.

Agata
odpowiada  Fifkq
1 rok temu

A można po polsku?

Ania
odpowiada  Agata
1 rok temu

A czego nie zrozumiałaś? Tego ,że komuś w tamtych czasach żyło się lepiej? Naucz się czytać, napisane jest prosto i zrozumiale. Górnolotność to w książkach. Nie każdy jest literatem.

Bóg Ostrowa
1 rok temu

Świetna wystawa i naprawdę kawał historii Ostrowa. Coś pięknego i przedstawione w bardzo piękny sposób. Nie tylko czasy PRL-u, ale też wcześniejsza historia miasta. Gorąco polecam ludziom kulturalnym 👍

Jacek
1 rok temu

Czerpanie wiedzy z wsi24 to tak jakby pić wodę z szamba i się nią delektować wmawiając sobie że to dla zdrowia. Zdrowia życzę.

gutek
odpowiada  Jacek
1 rok temu

brawo Jacek, tvn24 to największy syf, jeszcze trochę to te łobuzy będą się baly wychodzić na ulice , gonić dziadostwo i gnojowa

Jula
odpowiada  gutek
1 rok temu

Co twoja wypowiedź ma wspólnego z wystawą??!! Jesteś tak ograniczony , że nie potrafisz wypowiadać się na temat??!!! Może za dużo tvp???!!!

66
0
Napisz co o tym sądziszx