Pierwszy alkohol w życiu 16-latka zakończył się spektakularnie

Prawie każdy kiedyś w końcu spróbuje alkoholu. Według przepisów można go wziąć do ust dopiero po ukończeniu 18. roku życia, ale jak wiadomo młodzi ludzie próbują go wcześniej.

Ostrowscy policjanci mieli nietypową interwencję w niedzielny wieczór. Początkowo jechali do rzekomej szarpaniny w okolicy wiaduktu odolanowskiego. Tam nie znaleziono nikogo podobnego do opisu. Dopiero w rejonie ulic Kopernika/Piastowska spotkali osoby trzymające młodzieńca na chodniku.

Według jednej z relacji chwilę wcześniej miał uderzać głową o chodnik, ale inna osoba temu zaprzeczała. Kiedy 16-latek ocucił się przy policjantach wyznał, że wcześniej wypił pierwszy raz w życiu dwa kieliszki wódki oraz piwo i go sponiewierało. Na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego, który sprawdził stan zdrowia młodzieńca. 16-latek nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu pojawiła się jego matka, która zaopiekowała się nietrzeźwym nastolatkiem. Kiedy ten siedział w radiowozie przy otwartych drzwiach nagle wyskoczył i zawołał: „Kocham Cię Nadia!”. Wtedy policjant go chwycił i zabezpieczył przed zrobieniem sobie ewentualnej krzywdy.

Policja sporządzi dokumentację, którą skieruje do sądu dla nieletnich.

Według badań, w Polsce 21,1% dzieci w wieku 11–15 lat upiło się co najmniej raz w życiu, a 6,4% pije alkohol co najmniej raz tygodniu. Według tych samych badań 34,9% dzieci po raz pierwszy piło alkohol, mając 13 lat lub mniej, a 9,2% po raz pierwszy upiło się w tym wieku.

Wskaźniki picia i upijania rosną wraz się z wiekiem. Piwo od wielu lat pozostaje najczęściej spożywanym przez młodzież napojem alkoholowym.

W stosunku do 2010 r. zmniejszyła się częstość picia alkoholu i upijania się, a także opóźnił się wiek inicjacji alkoholowej. Pozytywne zmiany były w głównej mierze efektem poprawy sytuacji w grupie chłopców. Zauważalny jest wzrost niekorzystnych zachowań związanych z piciem alkoholu wśród dziewcząt

CZYTAJ  Ostatni moment by zapisać się na bezpłatne badania

Według PARPA ogółem 25% dorosłych Polaków sięga po alkohol co najmniej raz w tygodniu (38% mężczyzn i ponad 10% kobiet). Grupa osób najwięcej pijących (powyżej 12 l 100% alkoholu rocznie), która stanowi 7,3% konsumentów napojów alkoholowych, spożywa 46,1% całego wypijanego alkoholu.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
siwy
1 rok temu

Ekonomiczne picie, 2 kielonki, browar i po gościu.

Kierowca
1 rok temu

Beznadziejnie zaparkowany radiowóz. Tak ciężko jest się normalnie ustawić?

ZK
odpowiada  Kierowca
1 rok temu

Prawidłowo. Na niebieskim. ;-}

Kierowca
odpowiada  ZK
1 rok temu

I co z tego?

Ciawas
1 rok temu

Tylko że Nadia jest już z innym…

Jon
1 rok temu

Podwójne odurzenie

Kobity piją więcej.
1 rok temu

Stare i nie modne, dziewczyny i kobiety piją więcej. Nowa Era.

hehe
odpowiada  Kobity piją więcej.
1 rok temu

biorą 500 plus a za chwilę 800+ to ”dają w szyję”

Ostrów
1 rok temu

Kiedyś jak rodzice złapali na czymś takim to wlewali jeśli fajki to palimy razem całą paczkę i obrzydzenie do końca życia. Lepszy efekt niż poniżanie młodych w necie na forum bo to się różnie może skończyć

Ostrów
1 rok temu

Po co to wyciąganie szczegółów ??? Jeszcze trochę to czerwony pasek tvn. Kto nie był młody i pierwszy raz nie załatwił się alko niech pierwszy rzuci kamień!!!! Tyle że kiedyś nie robiono z tego afery na skalę krajowa… jedynie komentarz że dobrze mu tak jeszcze wódki mu donieść i rano dać powąchać zeby miał nauczkę na całe życie

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Ostrów
BMW5
1 rok temu

Nadia! Co to za imię, nazwa, zawołanie. Ha ha ha ha.
Tyle w temacie.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by BMW5
Ostrowianin
odpowiada  BMW5
1 rok temu

Może zakochał się nie w polskiej Nadii tylko ukraińskiej dobrze że nie zawołał sietłana

Widz
1 rok temu

Kto z nas nie próbował

Antoni ekspert
1 rok temu

Dziochy węże zmuszają chłopców do grzechu

19
0
Napisz co o tym sądziszx