Krok od katastrofy budowlanej w jednym z nowych bloków przy ulicy Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim.
Z pierwszej, nieoficjalnej informacji wynikało, że w bloku przy ulicy Klasztornej 20B w Ostrowie Wielkopolskim obsunął się strop pomiędzy piwnicą a parterem. Strażacy ewakuują 25 osób, w tym osobę niepełnosprawną.
Na miejsce udaje się nadzór budowlany, który oceni zagrożenie dla konstrukcji budynku. Będzie również działać sztab kryzysowy.
Blok oddano do użytku w lipcu 2022 roku.
Aktualizacja pod zdjęciami
Aktualizacja – stanowisko urzędu miejskiego
W jednym z mieszkań przy ulicy Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim obniżyła się posadzka nad częścią niepodpiwniczoną. W związku z tym, oparta na niej ścianka działowa, nie mająca żadnych właściwości konstrukcyjnych, rozwarstwiła się i oderwała od stropu.
Do zdarzenia doszło w lokalu na parterze. Mieszkają w nim dwie osoby. Natychmiast zaproponowano właścicielom mieszkania pobyt w hotelu. Odmówili i w tej chwili przebywają pod opieką swojej rodziny. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.
Natychmiast na miejscu pojawił się sztab kryzysowy, którym zarządza sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Ewakuowano 25 osób.
Budynek oddano do użytku w lipcu ubiegłego roku. Jest objęty gwarancją. Na miejscu jest wykonawca, który jeszcze dziś deklaruje rozpoczęcie prac remontowych.
Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. Trwają oględziny 16 mieszkań i piwnic. Dopiero po nich, Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzje czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.
Bezpośrednio po otwarciu mówiono tak
– Program „dla systematycznych” realizowany przez MZGM w ramach Grupy Kapitałowej CRK jest skierowany przede wszystkim do ludzi młodych, do 40. roku życia. Młode małżeństwa mogą dzięki niemu w bezpieczny dla swoich finansów sposób rozpocząć własną drogę, we własnym mieszkaniu – mówi prezes Marek Karolczak, prezes Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego.
Program polega na tym, że na posiadanie własnego mieszkania nie trzeba zaciągać kredytu bankowego. Lokatorzy płacą oczywiście czynsz oraz tzw. ratę wykupu, dzięki czemu po 30 latach stają się właścicielami lokalu.
Oświadczenie miasta nr 2
Mieszkańcy bloku przy ulicy Klasztornej wrócili do swoich mieszkań. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dalszego mieszkania zostały wyłączone dwa lokale na parterze. To, w którym doszło do osunięcia się posadzki i pęknięcia ścianki działkowej oraz sąsiedniego mieszkania, w którym nikt nie mieszka.
Matka z synem, którzy mieszkali w lokalu, w którym doszło do zdarzenia są pod opieką rodziny. Nie skorzystali z oferowanej przez miasto pobytu w hotelu. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.
Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. W bloku jest 16 mieszkań. Budynek został oddany do użytku w lipcu ubiegłego roku i jest objęty gwarancją. Jutro ruszą prace remontowe mieszkania.
Jedną z mieszkanek ujawniła nam, że
Ogólnie cały ten blok jest fatalny. W piwnicach od samego początku stała woda do teraz, więc wszystko jest spleśniałe i pogniłe a MZGM od sierpnia nic z tym nie zrobiło, pomimo pism i telefonów.
W tym mieszkaniu na samym początku kobieta wprowadziła się dopiero po 2 miesiącach, bo pomiędzy podłogą a ścianami było 20 cm luzu. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam, żeby w zrobionym mieszkaniu panele się jakby obniżyły, więc już wtedy musiało się coś dziać z tą posadzką, ale naprawili w końcu tej Pani no i finalnie zamieszkała i mamy znów tego efekty.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News