Nielegalne pojemniki na odzież

Udostępnij
Tweet

Pojemniki na odzież to wygodny sposób na pozbywanie się zbędnych ubrań, wspierając jednocześnie akcje charytatywne i proces recyklingu.

W Ostrowie Wielkopolskim znajduje się siedem legalnych tego typu kontenerów. Są one ustawione w różnych częściach miasta na podstawie umów podpisanych przez władze miasta z ich właścicielami. Firmy te są zobowiązane do regularnego opróżniania pojemników oraz utrzymania porządku wokół nich. Niestety, nie wszystkie kontenery są ustawione legalnie – wiele z nich stoi samowolnie.

– Miasto podjęło zdecydowane działania w celu usunięcia nielegalnych pojemników. Właściciele tych urządzeń zostali zobowiązani do ich natychmiastowego usunięcia oraz uprzątnięcia terenów, na których zostały postawione. Ostatnie dni przyniosły widoczne rezultaty – z wielu miejsc nielegalne pojemniki zniknęły, co jest efektem skutecznych rozmów z firmami – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zanim firma ustawi kontenery zobowiązana jest do podpisania umowy. Tym samym zobowiązuje się do regularnego odbioru odzieży i utrzymywania porządku wokół pojemników. Dziś nieregularne opróżnianie tych urządzeń stanowi duży problem. Często dochodzi także do aktów wandalizmu – pojemniki są dewastowane, a ubrania z nich wysypywane na chodniki, co skutkuje nieporządkiem w przestrzeni publicznej.

– Warto przypomnieć, że odzież, która nie nadaje się już do ponownego użytku, można wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Od 1 stycznia 2025 roku zużytą i niepotrzebną odzież będzie można oddawać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zgodnie z nowymi przepisami, miasto będzie miało obowiązek przyjmować tego typu odpady – dodaje Eliza Dembna.

Oto lokalizacje pojemników na odzież w Ostrowie Wielkopolskim:

ul. Młodzieżowa
ul. Prosta
ul. Dembińskiego
ul. Szczecińska – 2 pojemniki
róg ul. Matejki i Chełmońskiego
ul. Wrocławska

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Absurd. Znowu zamkną tę drogę
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sep
3 godzin temu

Niedługo będziemy odwozić na Pszok worki ze śmieciami.Chore miasto. To rola miasta jest odbierać odpady od mieszkańców a nie zmuszać ich do osobistego wywozu na Pszok. W takim Turku miasto odbiera odpady i gruz od mieszkańców , Parodia zarządzania.

Andrzej
4 godzin temu

A koło Biedronki,przy ulicy Krotoszynskiej? Legalne czy nie?

Qwert
5 godzin temu

I chciałbym zaznaczyć że odzież wrzucana do kontenerów nie legalnych nie jest przekazywana do osób biednych i potrzebujących tylko do sortowni i sprzedawane do „Lumpeksów”do dalszej sprzedaży „czysty zysk”na naiwności człowieka który wrzuca odzież myśli że pomaga.

Przedstaw się
10 godzin temu

Warto bliżej przyjrzeć się działaczom PiS i ich poczynaniom. Może to być ich inicjatywa biznesowa. Znani są z takich numerów, plądrowanie kontenerów z odzieżą to jeden z ich sposobów na zarobek, może se postawili już swoje żeby nie musieć innych przetrząsać po kryjomu.

Ostatnio edytowany 10 godzin temu by Przedstaw się
4
0
Napisz co o tym sądziszx