Chcesz wymienić piec na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania? Jesteś zainteresowany termomodernizacją budynków, a może instalacją odnawialnych źródeł energii? W ostrowskim urzędzie doradca klimatyczny podpowie jak można pozyskać pieniądze na te ekologiczne inwestycje. Teraz doradca będzie mógł dojechać do ostrowian “elektrykiem”. Punkt konsultacyjny doradcy klimatycznego znajdziecie w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Działa on w ramach projektu „Life After Coal PL”.
Doradca wspiera mieszkańców w przygotowywaniu projektów i wniosków o środki na działania dla poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji CO2. Prowadzi również działania promocyjne, edukacyjne, komunikacyjne i informacyjne odnoszące się do procesu osiągania neutralności klimatycznej oraz przystosowania się do zmiany klimatu za pomocą rozwiązań opartych na zasobach przyrody.
– Projekt LIFE AFTER COAL PL jest odpowiedzią na wyzwania jakie stoją przed Wielkopolską związane z koniecznością znaczącej redukcji stosowania paliw kopalnych w gospodarce przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa energetycznego i stabilności całego systemu – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje – Pozyskaliśmy na ten projekt 1 200 000 złotych i jesteśmy jednym z samorządów w Wielkopolsce, który realizuje to zadanie.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przekazał doradcy auto elektryczne, by ten mógł w łatwy i ekologiczny sposób dostać się do mieszkańców potrzebujących wsparcia przy realizacji w ekologiczne inwestycje. Chcesz skorzystać z pomocy doradcy? Wystarczy umówić wizytę telefonicznie. Doradca klimatyczny dostępny jest pod numerem telefonu (62) 58 22 440 lub w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, Al. Powstańców Wielkopolskich 18, pok. 40 w godzinach od 8 do 16.
Zadanie jest realizowane w ramach projektu o współpracy partnerskiej w ramach realizacji przedsięwzięcia “LIFE AFTER COAL PL – Wdrażanie Strategii na rzecz Neutralności Klimatycznej Wielkopolska Wschodnia 2040”. Projekt jest dofinansowany z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.