Jubileuszowa X Gala Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego: Mieszkańcy wybrali projekty, które zmienią Ostrów Wielkopolski!

To był wieczór pełen emocji, wzruszeń i dumy z aktywności mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego! W wyjątkowej scenerii forum Synagoga odbyła się jubileuszowa gala Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, podczas której ogłoszono wyniki głosowania na projekty do realizacji w 2025 roku.

Rekordowa liczba głosów i wielka rywalizacja
W tegorocznej edycji mieszkańcy mieli możliwość wyboru spośród aż 96 projektów. Ostrowianie oddali blisko 23 tysiące głosów, z czego 11 tysięcy w formie papierowej, a 12 tysięcy elektronicznie. To dowód na ogromne zaangażowanie społeczności w kształtowanie przyszłości miasta.

Zadania edukacyjne: Inwestujemy w rozwój i integrację
W kategorii zadań edukacyjnych, z budżetem 20 tysięcy złotych na projekt, najwięcej głosów zdobyła propozycja stworzenia salki fitness dla uczniów i rodziców w Szkole Podstawowej nr 4 (3277 głosów).

Drugie miejsce zajęła inicjatywa „Umysłowe SP(A)14” – strefy wspólnego odpoczynku (2945 głosów), a

na trzecim miejscu uplasowało się wyposażenie sali integracji sensorycznej dla społeczności lokalnej (2423 głosy).

Zadania rewitalizacyjne: Kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki
W tej kategorii zwyciężyła inicjatywa „Biblioteka tętniąca życiem”, czyli organizacja warsztatów, kursów i zajęć w ostrowskiej bibliotece (3491 głosów).

Drugie miejsce zajął projekt „Twój przyjaciel pies”, oferujący zajęcia z behawiorystki dla właścicieli psów (3387 głosów).

Na podium znalazł się także pomysł na Rodzinny piknik KPR Ostrovia pod hasłem „Oddaj się relaxovii” (1303 głosy).

Zadania ogólnomiejskie: Duże i małe zmiany dla Ostrowa
Wśród małych projektów (do 40 tysięcy złotych) największe poparcie zdobył Festiwal Słonecznej Piosenki (3407 głosów).

W kategorii dużych projektów (do 300 tysięcy złotych) zwyciężyło oświetlenie odcinka ulicy Ekologicznej na osiedlu Pruślin (3187 głosów), a

kolejne miejsca zajęły domek narzędziowy na osiedlowym ogrodzie w Pruślinie (2792 głosy) oraz

utwardzenie drogi między ul. Komuny Paryskiej a Kazimierza Frąszczaka (1975 głosów).

Tegoroczna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego pokazuje, jak wiele pomysłów na rozwój miasta mają jego mieszkańcy. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób Ostrów Wielkopolski zyska nie tylko nowe inwestycje, ale także miejsca spotkań, integracji i wspólnej zabawy.

CZYTAJ  "Stara Przepompownia" wraca do życia. Nowy rozdział kultowego klubu
POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZK®️
3 miesięcy temu

Na ten OBO przeznaczono milion złotych, a ile przeznaczono na „zawodowych grajków „? Zmienić proporcje, to być może Ostrów się naprawdę zmieni. Oczkiem w głowie władz jest centrum miasta, a opłotki na otarcie łez mają swój OBO.

Szczygliczka
3 miesięcy temu

Na Wenecji jak zwykle już się nic nie robi zupełnie dzielnica od szpitala do piasków …. 9 tys ludzi tam mieszka nawet nie ma porządnego oznakowania jak dojechać limanowskiego do lotniska Michałków czy muzeum w Lewkowie …. Olewanie już któryś rok tej dzielnicy gdzie nawet nie ma dużego marketu czy przychodni

Emeryt
3 miesięcy temu

Naprawdę biblioteka musi starać się o środki z OBO? Przecież zadaniem miasta jest dotowanie biblioteki. Te środki powinny trafi do stowarzyszeń i innych organizacji.

Pioter Henrykowski Confident
3 miesięcy temu

Nic aby dej i dej a zaś na rowerze trzeba dreptać na Parczew.

Kumaty
3 miesięcy temu

Jest rada miejska, są komitety osiedlowe. I to tam powinny trafiać propozycje inicjatyw od obywateli miasta, a nie w dziwacznym konkursie, w którym za nie swoje pieniądze chcą często błysnąć lokalni „kreatywni”. Ten „domek narzędziowy” to są jaja max. Narzędzia do czego? Do majsterkowania, naprawy roweru czy może auta. Kto to lubi sam sobie kupi taki sprzęt. Ta i większość innych inicjatyw, to wyciąganie pieniędzy na niszowe imprezki. Jeśli już ci „działacze” chcą się tak bawić, to wolna wola, ale za własne, a nie nasze pieniądze.

kit
3 miesięcy temu

Ciekaw jestem ile ta impreza zupełnie niepotrzebna kosztowała, zorganizowana impreza z pieniądze zagrabione mieszkańcom. Pewnie przez tzw gale promocje i inne imprezy można było jeszcze co najmniej z dwie trzy inwestycje z tak zwanego budżetu obywatelskiego ( czytaj ustawowych zadań władz miasta) zrobić. Lepiej się lansować i bawić za nie swoje.

Daria
3 miesięcy temu

„domek narzędziowy na osiedlowym ogrodzie w Pruślinie” no i dla takich inicjatywy warto podnosić podatek śmieciowy! Nikt z własnych pieniędzy by takiego czegoś nie stawiał, to ja już wolę bez tego budżetu obywatelskiego ale płacić mniej za śmieci

Gucio
odpowiada  Daria
3 miesięcy temu

Nie lepszy byłby domek publiczny? Muszę to zaproponować w edycji przyszłorocznej.

Samotny
odpowiada  Gucio
3 miesięcy temu

Cenna inicjatywa. Taki mały domek byłby jak najbardziej. Sam z niego bym skorzystał bo baba mnie porzuciła z jakimś młodym nygusem przy okazji ograbiając w sądzie z większości kasy.

Rgn
odpowiada  Samotny
3 miesięcy temu

Mądra baba, a kto jest czy był nygusem?

Anna
odpowiada  Daria
3 miesięcy temu

Porządna ścieżka rowerowa by się na Pruślinie przydała ale widać domek na grabie ważniejszy….

Wenecja
3 miesięcy temu

A gdzie należy zgłosić, żeby na ulicy Torowej pojawiły się kosze na śmieci. Piękna ulica, ścieżka rowerowa, miejsce spacerów z pieskami i nie ma gdzie wyrzucać odchodów. Niektórzy zabierają do swoich koszy, ale cześć wyrzuca w krzaki🙈

jo
odpowiada  Wenecja
3 miesięcy temu

do soltysowej wsi wostrov

ZK®️
odpowiada  Wenecja
3 miesięcy temu

Problem koszy to problem praktycznie całego miasta. Nasze władze tego problemu nie dostrzegają, dlatego mamy tak zasyfiony Ostrów, nie tylko psimi odchodami. Pozostałości po alkoholikach i śmieci po małolatach to widok powszechny.

Nnnn
odpowiada  ZK®️
3 miesięcy temu

Na Wolności właśnie jeden zniknął

bc
odpowiada  Wenecja
3 miesięcy temu

Przykro mi bardzo, ale prowadząc psa potrzebne są dwie ręce – inaczej nie da się skrócić smyczy przy mijaniu kogoś lub przechodząc przez ulicę. Dlatego kosze na śmieci powinny być często.
Zresztą z ogryzkiem od jabłka tez nie chce się nikomu spacerować. A w krzakach się rozłożą i będzie nawóz.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu by bc
Bożyna Brożyna
3 miesięcy temu

Chciałaby odnieść się do zadania dotyczącego oświetlenia ulicy Ekologicznej. Po pierwsze to jest niezrealizowane do tej pory statutowe zadanie miasta, a po wtóre nazwa ulicy wskazuje na ekologię w czystej postaci. Czegoś tu nie zatem rozumiem bo przecież lampy uliczne pożerają prąd, a prąd produkuje się z polskiego czarnego złota które już ekologiczne nie jest. Zatem czy nie byłoby wskazane aby mieszkańcy tej ulicy stosowali inny rodzaj oświetlenia który byłby w zgodzie z ekologią na przykład z elektrowni wodnych podczas coraz częstszych podtopień miasta.

jo
odpowiada  Bożyna Brożyna
3 miesięcy temu

no elektrownia w wostrovie na wowoboku!

Mieszkaniec ulicy Ekologicznej
3 miesięcy temu

Jezu jak się cieszę, że nastało światło. Co prawda z tego budżetu są realizowane zadania, które tak po prawdzie są ustawowymi zadaniami miasta. Ale co tam na bezrybiu i rak ryba. Chciałbym, aby OBO sukcesywnie się rozrastał i przejmował zadania miasta w szerokim tego słowa znaczeniu. Tylko w takim przypadku czy aby urząd i jego urzednicy byłby nam w ogóle potrzebni ?

22
0
Napisz co o tym sądziszx