Kampania prezydencka 2025 ruszyła. Karol Nawrocki w centrum uwagi (ZDJĘCIA)

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęła się kampania prezydencka na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród kandydatów wyróżnia się Karol Nawrocki, przedstawiany jako kandydat obywatelski, choć jego bliskie związki z obozem Zjednoczonej Prawicy, obejmującym Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarną Polskę, są powszechnie znane.

Pleszew: Medyczny start kampanii

Pierwszym przystankiem na południowo-wielkopolskiej trasie Karola Nawrockiego był Pleszew, gdzie odwiedził Pleszewskie Centrum Medyczne. Podczas konferencji prasowej skupił się na problemach polskiej służby zdrowia, krytykując aktualny stan finansów publicznych.

– „Stan polskich finansów publicznych doprowadził do tego, że w polskiej służbie zdrowia dziś brakuje co najmniej 20 miliardów złotych. (…) Żadnemu polskiemu rządowi w III RP nie udało się naprawić w sposób kompleksowy służby zdrowia. Były lepsze momenty, czyli lata 2015-2023” – mówił Nawrocki, nawiązując do wzrostu budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tłumy w Kaliszu

Kolejnym przystankiem był Kalisz, gdzie zorganizowano spotkanie z mieszkańcami w salce na 100 osób. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 osób, co doprowadziło do pewnych logistycznych trudności, takich jak problemy z nagłośnieniem, które musiano zastąpić sprzętem zastępczym oraz problemy z wentylacją.

Podczas spotkania Nawrocki odniósł się do lokalnych atutów Kalisza, takich jak niskie bezrobocie i rozwój branży spożywczej oraz lotniczej. Zapowiedział również, że jego pierwsza podróż zagraniczna jako prezydenta odbędzie się do Watykanu, mimo sugestii doradców, by wybrał Stany Zjednoczone.

Jeden z uczestników wspomniał o znaczeniu Świętego Józefa dla Kalisza, co kandydat skomentował z uśmiechem jako dobry omen dla swojej kampanii.

Pojedynek z „Piastem”?

Niespodziewanie podczas spotkania w Kaliszu pojawił się przedstawiciel rodu Piastów, który ogłosił swoje plany startu w wyborach. W odpowiedzi Karol Nawrocki żartobliwie życzył mu spotkania w drugiej turze wyborów, co wywołało śmiech zgromadzonych.

Rodzina i zdjęcia na zakończenie

Pytania zadawane podczas spotkania miały raczej charakter formalny. Jeden z mieszkańców zapytał o plany wspierania roli rodziny, co Nawrocki potwierdził jako jeden z priorytetów swojej prezydentury. Na koniec każdy z uczestników miał okazję zrobić sobie zdjęcie z kandydatem.

CZYTAJ  33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowie Wielkopolskim – zapowiedź wydarzeń

Wśród gości pojawiły się ostrowskie osobistości, takie jak radni Dawid Korzeniewski i Lech Witoń, a także Katarzyna Sójka, była minister zdrowia, co podkreślało polityczny charakter wydarzenia.

Początek rywalizacji

Kampania prezydencka dopiero się rozpoczyna, ale Karol Nawrocki zdaje się stawiać na intensywną obecność w terenie i budowanie relacji z wyborcami. Wizyta w Pleszewie i Kaliszu pokazała, że kandydat nie unika tematów trudnych, ale jednocześnie potrafi wykorzystać lokalne konteksty i tradycje do zjednywania sobie sympatii wyborców. Jak potoczy się jego dalsza kampania? Czas pokaże.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tropek24
5 minut temu

okropny typ. aż oglądać nie idzie złodzie..jami PiS ”nigdy wiecej nie PiS przed Pademie stralismy bliska osobe i rodzine”

Ostatnio edytowany 4 minut temu by Tropek24
TW Bolek
30 minut temu

Durnie okładają się – jedni za Trzaskowskim, drudzy na Nawrockim…
A po wyborach i jeden i drugi zgodnie zapalą chanukowe świece….
Ech to g—ie polactwo…

Jurek
43 minut temu

Oni wszyscy dobrze gadają, a jak ich wybiorą, to będzie jak jest, nie umiemy rządzić, rozwiązywać problemy, nic nie wychodzi, oprócz gadania.

PISS
1 godzina temu

Osobistości z Ostrowa, ha ha ha

Tomasz
1 godzina temu

Spójrzcie na średnią wieku osób na publice, mocno średnia albo w podeszłym wieku a gdzie młodzi? Ano młodsi są w pracy i zasuwają na utrzymanie tych osób w podeszłym wieku na utrzymanie osób rządzących na całe te kampanie gdzie koszty liczone w dziesiątkach milionów złotych dla niektórej z części elektoratu są raczej nie do pojęcia 🙂 A po tym wszystkim jak już wybierzemy swoich wymarzonych prezydentów premierów posłów i całą resztę osób zasiadającą w urzędach samorządach itd. wtedy to właśnie ci ludzie za wasze pieniądze powiedzą wam czego wam zabraniają i na co możecie sobie pozwolić, ile możecie zrobić żeby się nie narazić bo jak nie to właśnie ci ludzie zaczną was karać 🙂 Dziwny jest ten kraj i ciężko z niektórymi rzeczami się pogodzić ale cały ten galimatias występuje w sporej części świata więc najlepiej się nie przejmować i iść na przód na tyle na ile mamy możliwość .
A następnym razem jak już zdecydujecie się na wybór kandydata dzięki obiecanką to trzeba go z nich rozliczyć albo niech zwróci podatki za które się utrzymywał ale to piszę tylko w przenośni zdając sobie sprawę że jest to nie możliwe, pozdrawiam wszystkich;-)

30
0
Napisz co o tym sądziszx