Pożar nowego domu w Przygodzicach

We wtorkowe popołudnie, chwilę po godzinie 17:00, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Przygodzicach przy ulicy Wrocławskiej. Na miejsce natychmiast skierowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zawodowych strażaków z Ostrowa Wielkopolskiego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że źródło pożaru znajdowało się w kotłowni. Ogień objął zgromadzone przy piecu przedmioty i odpady, co doprowadziło do szybkiego rozprzestrzeniania się dymu. Na szczęście dwie osoby, które w momencie wybuchu pożaru przebywały w budynku, zdołały samodzielnie ewakuować się przed przybyciem służb ratunkowych.

Strażacy natychmiast przystąpili do działań, szybko opanowując zarzewie ognia i zapobiegając jego dalszemu rozprzestrzenianiu. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono gruntowne przewietrzenie budynku, aby usunąć dym i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uniknąć poważniejszych strat materialnych oraz urazów wśród mieszkańców. To kolejny przykład, jak ważna jest szybka reakcja służb ratunkowych oraz dbałość o bezpieczeństwo w domowych kotłowniach. Straż pożarna przypomina, aby unikać przechowywania łatwopalnych materiałów w pobliżu źródeł ciepła, co może skutecznie zmniejszyć ryzyko podobnych zdarzeń w przyszłości.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Zbiórka wielkogabarytów 2025 - kolejne ulice
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzys
35 minut temu

A może by tak pomyśleć o gaśnicy przy kotłowni👍

1
0
Napisz co o tym sądziszx