Teczki Życia wracają w nowej, niebieskiej odsłonie!

Teczki Życia powracają, i to w wielkim stylu! Po kilku latach od premiery pierwszej edycji, ostrowski szpital przygotował nową partię tych niezwykle przydatnych zestawów. Tym razem w odświeżonej, niebieskiej szacie graficznej, która przyciąga wzrok i przypomina: zdrowie to sprawa najwyższej wagi!

Pomysłodawcą tej inicjatywy są przedstawiciele ratowników medycznych, którzy – we współpracy ze Starostwem Powiatowym i ostrowskim szpitalem – zadbali, by każdy pacjent mógł mieć swoje najważniejsze informacje medyczne w jednym, uporządkowanym miejscu. Bo przecież w sytuacjach kryzysowych, kiedy liczą się sekundy, dobrze przygotowana dokumentacja może dosłownie uratować życie!

W środku teczki znajdziemy miejsce na wpisanie kluczowych danych: historię chorób, przyjmowane leki, alergie, grupę krwi oraz kontakty do najbliższych. To nie wszystko! Dołączono również aktualne numery telefonów do szpitalnych oddziałów i poradni specjalistycznych. A jako bonus – nowoczesny akcent: link i kod QR do ankiety satysfakcji pacjenta, dzięki której można dzielić się opinią i pomagać w doskonaleniu opieki medycznej.

Teczki Życia to mały, ale potężny krok w stronę bezpieczeństwa każdego z nas. To projekt, który pokazuje, jak ważna jest profilaktyka, świadomość i troska o zdrowie – nie tylko własne, ale i naszych bliskich.

Czas sięgnąć po swoją Teczki Życia – bo zdrowie zasługuje na porządek.

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Seria wypadków na hulajnogach. Mało kto jeździ w kasku
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obywatel
1 dzień temu

promowanie analogi w dobie cyfryzacji ? Nie lepiej zrobić jeden system medyczny gdzie każdy lekarz z uprawnieniami będzie miał wgląd do historii leczenia i przepisanych leków ?
starostwo powinno się zaangażować w ogólnokrajową akcję, która może coś zmienić

tyr
2 dni temu

znów cofamy sie do tyłu, niedawno mówili ze wszystkie informacje maja byc na internetowym koncie pacjenta. Komputeryzacja sztuczna inteligencja a pacjenci maja nosić ze sobą papiery w papierowej teczce. Może lepiej jakaś forma plecaka zęby każdy miał cały czas przy sobie bo nigdy nie wiadomo kiedy trafi się na SOR.

Max
odpowiada  tyr
1 dzień temu

A można cofać się do przodu???

PP
odpowiada  tyr
19 godzin temu

technologia zawsze może zawodzić, może braknąć zasięgu, pacjent może mieszkać na zad–iu – wtedy dostępu do danych w IKP nie będzie… a papier jest cierpliwy i nie potrzebuje technologii 🙂

Ostrowianin
2 dni temu

Brakuje informacji jak taką teczkę uzyskać.

Jurek
odpowiada  Ostrowianin
2 dni temu

Myślę, że w szpitalu, ale nie wiem, artykuł nie pełny.

ww
odpowiada  Ostrowianin
2 dni temu

Z teczką i dokumentacją medyczną jest jak z zbieraniem klastera z pokemonami:
1 Opcja Wyraź chęć zbiórki to raczej dostaniesz
2 Opcja zachoruj ciężko i uzyskaj pierwszą karte zwaną jako „wypis”:P

Ania
odpowiada  Ostrowianin
1 dzień temu

Najpierw zachoruj potem odwiedź szpitalne łóżko (statystyka musi się zgadzać) jak przeżyjesz pobyt szpitalny to niespodzianką przy wypisie jest oto ta teczka

PP
odpowiada  Ostrowianin
1 dzień temu

pamiętam jak po wypadku byłam na SOR i wszyscy starsi pacjenci dostawali, ja niestety nie bo „za młoda pani jest, oprócz wypadku pani nic nie jest”, a biorę leki na stałe, mam silną alergię i jedną chorobę przewlekłą. Krótko mówiąc – jak jesteś stary to dostaniesz, jak młody to kup se sam

Mechanik
odpowiada  Ostrowianin
1 dzień temu

Kiedyś przy interwencji pogotowia otrzymywało się taką, wtedy były czerwone.

Lech
2 dni temu

Już kilka lat w razie przemieszczania się muszę mieć (niestety) przy sobie TECZKĘ ŻYCIA. Osobiście uważam że dotychczasowa forma graficzna biało-czerwono- zólta bardziej jest zauważalna zwłaszcza dla osób nie będących medykami. Jeśli mam jakąś uwagę to że powinny one być wykonane w sposób bardziej trwały, dotychczasowe dosyć szybko się niszczą podczas użytkowania. I co ważne mam tam jeden z dokumentów uwierzytelnionych notarialnie to zgoda na ewentualne wykorzystanie narządów do przeszczepów.

11
0
Napisz co o tym sądziszx