Otwarto zakład Mikroma. Cieszą się jak dzieci

Nowoczesna, wywodząca się z Francji firma Mikroma SA otworzyła w Ostrowie Wielkopolskim swój kolejny zakład produkcyjny. Zakład powstał na dawnych terenach przemysłowych przy ul. Wrocławskiej. – To dla Prezydenta Miasta zawsze szczególna chwila, kiedy otwiera się firma, szczególna chwila kiedy otwiera się zupełnie nowa firma, a jeszcze bardziej szczególna, kiedy w mieście pojawia się nowa branża – podkreślał podczas otwarcia firmy Prezydent Jarosław Urbaniak. Uroczyste otwarcie zakładu odbyło się 17 października 2013 roku.

Mikroma SA specjalizuje się w precyzyjnej obróbce mechanicznej części wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. Dzięki zastosowaniu precyzyjnej, nowoczesnej techniki części produkowane przez Mikromę można znaleźć w niemal każdym samolocie pasażerskim wyprodukowanym w ostatnich latach. Centrum Galwanicznej Obróbki Powierzchni(z francuskiego: CTS – CENTRE DE TRAITEMENT DE SURFACE) w Ostrowie Wielkopolskim zajmuje się obróbką galwaniczną części mechanicznych, która realizowana jest na nowoczesnych liniach produkcyjnych.

– Szukałem dobrego terenu do inwestycji, który było bardzo ciężko znaleźć.  W przyszłości planujemy postawić kolejne hale.

Oddział w Ostrowie Wielkopolskim powstał przy dużej pomocy samorządu miejskiego i Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

– Pomogliśmy przejść inwestorowi przez cały proces decyzyjny wraz z wyszukaniem terenu w Ostrowie Wielkopolskim, poprzez przeprowadzenie przez proces wydawania decyzji o warunkach zabudowy, pozwoleniu na budowę, kontakt z dostawcami mediów po decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach – mówi Ewa Fułek, kierownik Biura Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Dominującym akcjonariuszem MIKROMA S.A. jest francuska spółka M2P (akcje stanowią własność dwóch podmiotów zagranicznych). Spółka  posiada certyfikaty ISO 9001 oraz AS/EN 9100. Uczestniczy także w procedurach pozyskiwania certyfikatów umożliwiających udział w lotniczych programach produkcyjnych samolotów Airbus A 380 oraz A 350.

Poza precyzyjną obróbką mechaniczną spółka  produkuje  wiele typów niestandardowych maszyn elektrycznych, to m.in. zestawy próżniowych pomp turbomolekularnych, łożyska magnetyczne, silniki bezszczotkowe, dźwigniki  liniowe ze zintegrowaną elektroniką, siłowniki obrotowe czy alternatory do turbin wiatrowych.

CZYTAJ  Kolejny "miszcz" kierownicy

To dla Prezydenta Miasta zawsze szczególna chwila, kiedy otwiera się firma, szczególna chwila kiedy otwiera się zupełnie nowa firma, a jeszcze bardziej szczególna, kiedy w mieście pojawia się nowa branża. Mam dla Pana Władysława Szewczyka prezent, aby pokazać, że w Ostrowie Wielkopolskim branża lotnicza już była , bardzo dawno temu, kiedy lotnictwo miało swoje początki. Firma w tej chwili jeszcze istnieje, ale produkuje dla lotnictwa sklejkę, którą wykorzystują przy produkcji najlepszych szybowców w Europie. Produkowała śmigła na początku XX wieku – podkreślał Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. To zupełnie nowa firma, z branży lotniczej, nowy inwestor, który póki co, bardzo chwali Ostrów Wielkopolski,  że to dobre miejsce do robienia interesów. To przełomowy moment. Od początku kadencji mówiłem, że skomunikujemy tereny po byłym ZNTK, poprzez budowę zjazdu z ronda przy ul. Wrocławskiej.

– Wielkie podziękowania dla Pana Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, ponieważ przyjął nas w swoim mieście, pomógł nam i przeprowadził przez cały niełatwy proces inwestycyjny. To etap początkowy. Szukałem dobrego terenu do inwestycji, który było bardzo ciężko znaleźć.  W przyszłości planujemy postawić kolejne hale,  niebawem w firmie powstaną nowe maszyny – deklarował Władysław Szewczyk, właściciel Mikromy SA.

Obecnie zatrudniamy 15 osób, docelowo zamierzamy zatrudnić 35 osób przy produkcji. Firma zajmuje się nakładaniem powłok galwanicznych. Jesteśmy poddziałem Wrześni, która zajmuje się produkcją całych zespołów i podzespołów dla przemysłu lotniczego  – wyjaśniał Tomasz Biernacik, dyrektor ostrowskiego oddziału.

Główna siedziba spółki mieści się we Wrześni. Zakład zatrudnia ponad 500 osób, głównie w ramach wydziału mechanicznego oraz wydziału montażu. Centrum Galwanicznej Obróbki Powierzchni(z francuskiego: CTS – CENTRE DE TRAITEMENT DE SURFACE) w Ostrowie Wielkopolskim zajmuje się obróbką galwaniczną części mechanicznych, która realizowana jest na nowoczesnych liniach produkcyjnych.

CZYTAJ  Cuda się zdarzają Maksio Marecki uratował Laurkę
POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx