Jak się spotkali, Jak często trenują, Czym różni się siatkówka plażowa od normalniej i Czy mają dziewczyny – to tylko częśc pytań zadanych podczas spotkania z najlepszą polską parą w siatkówce plażowej: Mariuszem Prudlem i Grzegorzem Fijałkiem. Spotkanie odbyło się w ramach Funduszu Grantowego w ostrowskim Gimnazjum im. Jana Pawła II.
Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie opowiadali o swojej karierze, trenigach, które trwają 10 miesięcy w roku i o tym jak się spotkali. Okazuje się, że w Polsce treningi na piasku pod tzw. ciepłym balonem mogą odbywać się tylko w Łodzi.
Mariusz Prudel to reprezentant Polski siatkarz TS Volley Rybnik. W 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Europy do lat 23 w siatkówce plażowej oraz wicemistrzostwo Polski seniorów. Wraz Grzegorzem Fijałkiem, zdobył kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 i tym samym został pierwszym w historii reprezentantem Polski w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie 5. miejsce.
Grzegorz Fijałek polski siatkarz, reprezentant Polski w siatkówce plażowej. Od 2008 roku występuje w parze z Mariuszem Prudlem. W 2011 w zawodach z cyklu World Tour na plaży w Stavanger zajęli 2. miejsce, co jest najlepszym wynikiem, jaki dotychczas osiągnęła polska para. Startowali również w mistrzostwach świata i Europy.
– Występ na Igrzyskach Olimpijskich to ciężka praca i ogromna presja. Jak dotąd za najcięższych rywali duet siatkarzy plażowych uznaje przedstawicieli Brazylii i Ameryki Północnej – podkreślali.
Uczennice biorące udział w spotkaniu były bardzo zainteresowane tym jakiego stanu są obaj panowie.
– Mariusz we wrześniu wziął ślub, natomiast ja już od kilku lat mam żonę, także możemy się tylko umówić na spotkanie w restauracji przy kawie – odpowiedział żartobliwie Grzegorz Fijałek.
Po serii pytań siatkarze zmierzyli się z uczniami gimnazjum w konkurencjach sportowych. Była konkurencja gry w piłkę ręczną (1:0 dla uczniów), koszykówkę – tutaj również lepsi okazali sie uczniowie. Jednak jak na olimpijczyków przystało, Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek udowodnili, że w siatkówce nie mają sobie równych. Bez problemu zdobyli punkty i pokazali, że zasłużyli na sukcesy w Londynie.
Na zakończenie uczniowie otrzymali zdjęcia z autografami zawodników i była także okazja do zrobienia wspólnych zdjęć. Mistrzowie podpisali także piłki, które trafią na aukcję dla chorej Klaudii.
– Spotkania ze sportowcami, którzy są z tzw. stajni PKN Orlen, wpisały się już w tradycję podsumowania kolejnych edycji Funduszu Grantowego. Oprócz Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka w Ostrowie gościli także inni sławni sportowcy, m.in. Jacek Czachor, Krzysztof Hołowczyc – kierowcy rajdowy, Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą i Piotr Małachowski dyskobol, mistrz Europy wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata. Do bardzo dobra okazja, by zobaczyć, że trening czyni mistrza. A co ważniejsze – prawdziwi mistrzowie są niezwykle skromni i bardzo przystępni – mówi Sylwia Nowicka, prezes Funduszu Grantowego.
Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zwiedzili również Ostrów Wielkopolski i byli gośćmi 9 edycji Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News