Prezydent odpowiada mieszkańcom – odc. 7

Uporządkowanie terenu

1. Czy miasto posiada – jeśli tak to czy wykorzystało – instrumenty prawne aby wymusić na właścicielach uporządkowanie terenów po b. rzeźni oraz przy ul. Poznańskiej? Nadmienię, że kiedy wyjechałem na kilka miesięcy do Kanady otrzymałem mandat od Straży Miejskiej za nieskoszony trawnik na jednej z moich działek. Inne prawo obowiązuje w Ostrowie dużych właścicieli? Te rejony miasta wyglądają jak b. Jugosławia po bombardowaniu.

Ad1
Tereny przy ul. Poznańskiej i Spichrzowej nie są własnością miasta. Ich poprawne zabezpieczenie należy do obowiązków właściciela. Egzekwowaniem prawidłowego
zabezpieczenia zajmuje się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W sprawie zabezpieczenia pustostanu przy ul. Dembińskiego miasto interweniowało w Powiatowym
Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. Jeśli chodzi o utrzymanie porządku i czystości w obrębie posesji na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego to kwestie te reguluje Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, przyjęty uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29 kwietnia 2010 r. Rozdział II, punkt 3 regulaminu mówi o „Obowiązkach i wymaganiach w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie nieruchomości” i nakazuje:

a), zapewnienie systematycznego sprzątania terenu nieruchomości, oczyszczania z opadłych liści i innych zanieczyszczeń, systematycznego koszenia trawników i dzikiej
roślinności oraz pielęgnacji drzew i krzewów (…) e).utrzymanie czystości i porządku (bieżące usuwanie zalegających odpadów, koszenie wysokich traw i chwastów itp.) na terenach niezabudowanych ciąży na ich wtaścicielachf. .)

h), niezwłoczne usuwanie z terenu nieruchomości materiału rozbiórkowego i resztek materiałów budowlanych powstałych w wyniku remontu i modernizacji lokali i budynków
mieszkalnych;

Organem uprawnionym do egzekwowania zapisów prawa miejscowego (czyli w tym przypadku Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego) jest Straż Miejska.

Wydawanie pieniędzy na tereny inwestycyjne

2. Proszę o informację, dlaczego władze miasta zdecydowały się na wydawanie kolejnych pieniędzy podatników na „tereny inwestycyjne” w postaci Parku Technologicznego, skoro wciąż nie znaleziono inwestorów dla wcześniej przygotowanych terenów, np. przy ulicy Osiedlowej oraz wydaje się wielkie sumy na przygotowanie terenów przy ul. Wylotowej. Sądzę, że najpierw powinno się zrealizować jeden projekt, a następnie wydawać pieniądze na następne tego typu. Druga sprawa to kwestia samego Parku Technologicznego: skąd miasto, jako inwestor będzie wiedziało jakie hale wybudować w Parku Technologicznym. W zakresie tego typu obiektów każda firma ma inne potrzeby w zakresie wymiarów budynku oraz wyposażenia stałego. Nie uda się wybudować hali, która będzie dobra dla każdego rodzaju działalności. Moje obawy uważam za zasadne, gdyż Ostrów jest jedynym miastem w okolicy, który przez ponad 20 lat nie przyciągnął żadnego większego inwestora zewnętrznego.

Ad 2
Tereny przy ulicy Osiedlowej są włączone w Podstrefę Ekonomiczną. Obostrzenia dotyczące wielkości inwestycji, planowanego zatrudnienia i branży narzuca inwestorom Ministerstwo Gospodarki. Z kolei na przygotowanie i uzbrojenie 44 hektarów terenów inwestycyjnych przy ulicy Wylotowej miasto pozyskało środki unijne w wysokości 10 milionów złotych. W Ostrowie Wielkopolskim nie powstaje Park Technologiczny, tylko projekt o nazwie Ostrowski Park Przemysłowy. Na sfinansowanie tego projektu został złożony wniosek o unijne dofinansowanie z programu Jessica. Warunkiem aplikowania o przewidziane w programie środki jest to, by inwestycja leżała na obszarze objętym Lokalnym Planem Rewitalizacji. Ostrów Wielkopolski taki plan ma opracowany i zatwierdzony przez Radę Miejską. Przyjęto trzy etapy rozbudowy tego miejsca. Na etap pierwszy składają się dwie hale – jedna o powierzchni 1 200 m2 , druga – ok. 800 m 2. II – etap – pojawia się już pełne utwardzenie dookoła, ale 2 bliźniacze hale o wymiarach 1200 m2 i 800 m2. Moduły są zaprojektowane w ten sposób, że w każdej chwili można je powiększyć o dodatkową powierzchnię. Może to być obiekt jednego inwestora, może to być kilka inwestorów w jednym obiekcie. Ostrowski Park Przemysłowy to zadanie do realizacji na iata, teren trzeba jeszcze uporządkować i odpowiednio przygotować. Głównym celem projektu jest aktywizacja

 

Kamienica do rozbiórki?

3. Panie Prezydencie gdy po raz pierwszy zostało zadane Panu Pytanie odnośnie Kamienicy przy Placu 23 stycznia 9 należącej pod MZGM odnośnie jej rozbiórki odpowiedział Pan, że kamienica w 2012 r zostanie prawdopodobnie poddana rozbiórce. Jednakże w ostatnich dniach do budynku nr 9 wprowadza się nowy lokator, który to remontuje mieszkanie, a co istotniejsze remont wykonuje MZMG. Tym samym ponaglam pytanie, co z kamienicą przy pl.23 stycznia 9? Jeśli ta kamienica nie jest do rozbiórki, to remont po 30 latach by się przydał, bo wygląd klatki schodowej, elewacji tego starego budynku jest straszny nie mówią o podwórzu, które w samym centrum miasta straszy! Czy nie wstyd Panu aby w centrum miasta nie można było zadbać o kamienicę?

Ad 3
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. ul. Kościuszki 14 informuje, że podtrzymuje wcześniejsze stanowisko o konieczności rozbiórki lub sprzedania nieruchomości. W związku z faktem, że budynek przy Placu 23 Stycznia 9 wchodzi w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, na jego sprzedaż lub rozbiórkę konieczne jest uzyskanie stosownej uchwały Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Obecnie ze względu na niewystarczającą liczbę lokali o standardzie socjalnym (za co miasto płaci odszkodowania właścicielom lokali, którzy uzyskali nakazy eksmisyjne) MZGM wykorzystuje wszystkie wolne lokale, aby zmniejszyć koszty tych odszkodowań. Ponieważ umowy na najem lokali socjalnych podpisywane są wyłącznie na rok w przypadku pozytywnej decyzji Rady, będzie wystarczający okres czasu do opróżnienia budynku przed ewentualna rozbiórką. terenów poprzemysłowych i wygenerowanie nowych miejsc pracy.

 

Zanieczyszczenia na ulicy Staroprzygodzkiej

4. Dlaczego MZO zaśmieca ziemią ul. Staroprzygodzką – czy musi jakieś auto wpaść w poślizg, żeby to sprzątnęli? Czy widział Pan jak wygląda las przy wysypisku?

Ad 4

Ulica Staroprzygodzka jest na bieżąco czyszczona z nawiezionej ziemi i gliny.

 

Stan ulicy Włościańskiej

5. Czy firma Eurovia umie faktycznie budować drogi – wykonany przez nią remont ul. Włościańskiej pozostawia wiele do życzenia – pozapadane chodniki, obniżone zawory.

Ad 5

Pierwszą część pytania proponuję skierować bezpośrednio do zarządu koncernu Eurovia. Ponieważ nie czuję się uprawniony do formułowania ogólnej oceny fachowości pracowników zatrudnionych przez koncern Eurovia. Ulica Włościańska została wykonana przez Koncern Eurovia w ramach wynegocjowanego przez miasto offsetu. Usterki, które mogą się pojawiać po wykonanej inwestycji, są usuwane w ramach prac gwarancyjnych.

 

Flagi Ostrowa

6. Gdzie i czy w ogóle istnieje możliwość zakupu flagi miasta Ostrowa Wielkopolskiego? Czy nie uważa Pan że miasto powinno bardziej zareklamować się po przez różnego rodzaju pamiątki, kartki pocztowe itp. związane z Ostrowem Wlkp. lub chociażby flagę którą jako Ostrowianie chętnie wielu wywiesiło by na swojej posesji podczas świąt? Może punkt z takimi przedmiotami powinien powstać na dworcu kolejowym w planowanej Informacji turystycznej?

Ad 6

Flagi można kupić w Punkcie Informacji Turystycznej Ostrowa Wielkopolskiego, są dostępne także u harcerzy oraz w sklepach na terenie miasta. Pocztówki z kolei można zakupić i w Forum Synagoga i w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Flagi z zatwierdzonym herbem miasta można zamówić w Litex Promo Spz o.o. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. +48 62 737 57 00, fax +48 62 737 57 08,

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

7. Dlaczego w 2012 r. zabrał Pan środki przeznaczone na zapomogi dla ludzi najbiedniejszych na rzecz projektu unijnego realizowanego przez MOPS w Ostrowie Wlkp.? W wyniku czego kwoty zapomogi spadły do 150 zł miesięcznie. Czy za taką kwotę można utrzymać siebie i dwójkę dzieci? Czy chce pan robić tym sposobem oszczędności na ludziach najuboższych w Ostrowie Wlkp.?

Ad 7

Nieprawdą jest że zabrano środki na zapomogi w związku z realizacją programu unijnego, wręcz przeciwnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał środki, które zwiększyły budżet pomocy społecznej z Europejskiego Funduszu Społecznego na rzecz podopiecznych MOPS w wysokości 808 tysięcy złotych. W projekcie uczestniczyć będą 124 osoby, środki przeznaczone zostaną przede wszystkim na aktywizację zawodową jak również na wsparcie w postaci zasiłków pieniężnych. Informuję ponadto, że w okresie od stycznia do kwietnia 2012 roku średnia wartość pomocy udzielanej osobie wynosiła 341,31 zł miesięcznie. Łącznie na pomoc społeczną na 2012 r. wydatkowanych zostanie ok. 60 milionów złotych. To 1/3 miejskiego budżetu.

8. Dlaczego upoważnił Pan kierownika Działu Pomocy Środowiskowej Pana Marcina Matuszkiewicza do podpisywania decyzji przyznających zapomogi. W/w kierownik przyjmuje mieszkańców z Ostrowa Wlkp. i podpisuje od około 2 lat wszystkie decyzje, które są podpisywane z dużym opóźnieniem. A co robi w takim razie Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej dr nauk medycznych Krystyna Kois-Jaźwiec? I za co wynagradza Pan Panią Dyrektor?

Ad 8

Nieprawdą jest, że z zakresu pomocy społecznej wydawane są decyzje administracyjne tylko przez Pana Marcina Matuszkiewicza. Decyzje administracyjne wydaje Dyrektor Krystyna Kois – Jaźwiec, Zastępca Dyrektora Maria Dębicka, Kierownik Działu Usług Opiekuńczych Zofia Leja. Decyzje administracyjne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wydawane są bez zbędnej zwłoki zgodnie z art.35 Kodeksu postępowania administracyjnego. W 2011 roku łącznie wydano 17.137 decyzji administracyjnych. Zgodnie ze Statutem i Regulaminem Organizacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor organizuje pracę Ośrodka, kieruje bieżącymi sprawami, reprezentuje Ośrodek na zewnątrz. Wykonuje uchwały i zarządzenia organów Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, wydaje zarządzenia, regulaminy i podejmuje decyzje zgodnie z zakresem działania. Kierownicy komórek organizacyjnych przyjmują klientów w godzinach pracy Ośrodka natomiast Dyrektor w poniedziałki i czwartki od 11 00 do 1400, Zastępca Dyrektora we wtorki i środy od 1100 do 1400.

9. Dlaczego w trakcie wydawania obiadów w MOPSie w godzinach od 13 do 16 pracownicy Ośrodka zaglądają do talerzy, siedząc przy stołach z ludźmi? Czy pracownicy są też głodni? Czy nie można zjeść obiadu w spokoju? Kto wydawał taką decyzję?

Ad 9

Dożywianie podopiecznych MOPS odbywa się za pośrednictwem firmy, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Zgodnie z zawartą umową tutejszy Ośrodek ma obowiązek kontrolowania wykonania usługi. Wyniki kontroli wskazały potrzebę kontaktu pracowników socjalnych z klientami MOPS w punkcie wydawania posiłków z uwagi na niewłaściwe zachowanie podopiecznych i zakłócanie porządku innym osobom, korzystającym z przyznanej pomocy. Nadmienić należy, iż obowiązkiem każdego pracownika socjalnego jest przeprowadzanie systemu kontroli i dokonywanie oceny zasadności przyznania pomocy i jej spożytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

 

Działalność wiceprezydenta Stanisława Krakowskiego

10. Jakie inwestycje zagraniczne zostały zrealizowane na obszarze Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w okresie pełnienia funkcji I Zastępcy Miasta Ostrowa Wlkp. Przez Pana Stanisława Krakowskiego?

Ad 10

Zadania samorządu gminnego określa art.7 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591 tj. ze zm.). Podstawowe zadanie samorządu gminnego, to zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty. Władze samorządowe Ostrowa Wielkopolskiego od momentu powstania samorządu, tj. od 1990 roku, za główny cel działania postawiły sobie zorganizowanie gospodarki miejskiej w taki sposób, aby życie mieszkańców i rozwiązywanie ich zbiorowych potrzeb było realizowane w sposób skuteczny. Jednym z narzędzi umożliwiających realizację tego celu było powołanie, w wyniku przekształceń rynkowych i gospodarczych, w dniu 26 maja 1994r. spółki akcyjnej Holdikom S.A.   Głównym zadaniem, powołanego uchwałą Nr XXXIX/379/94 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 26 maja 1994r., holdingu jest zorganizowanie gospodarki miejskiej w taki sposób, aby życie mieszkańców i rozwiązywanie ich zbiorowych potrzeb było realizowane skutecznie w oparciu o czytelne przepisy prawa. Podstawowym zadaniem Holdikom S.A. jest profesjonalne zarządzanie gospodarką komunalną. Władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego stawiały i stawiają   przed spółką Holdikom S.A. zadania: spółki mają funkcjonować bez dotacji z gminy, przy niskich optymalnych cenach za usługi komunalne oraz maja nadgonić wieloletnie zaniedbania inwestycyjne. Z uzasadnienia do cyt. uchwały wynika, że głównym założeniem powołanej Spółki jest dynamiczna praca wyrażana poprzez przejmowanie jednostek gospodarczych miasta jak i stwarzanie nowych podmiotów.

Holdikom posiadając duże możliwości, zarówno prawne jak i finansowe, miał i ma pozyskiwać inwestorów, pomagać im w rozwoju, co ma przekładać się na przyspieszenie działalności inwestycyjnej dla społeczność lokalnej. Odnosząc się do realizacji inwestycji, miasto zgodnie z obowiązującą literą prawa tworzy warunki dogodne do lokowania inwestycji oraz aktywnie uczestniczy w działaniach wspierających przedsiębiorców. Z możliwości jakie posiadają jednostki samorządu terytorialnego miasto Ostrów Wielkopolski wykorzystuje większość z nich. Miasto włączyło część terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, od 2008 roku jest udziałowcem Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych w Gostyniu, który poręcza przedsiębiorcą kredyty zarówno obrotowe jak i inwestycyjne. Od 2010 Prezydenta Miasta cyklicznie spotyka się w Izbie Przemysłowo-Handlowej z przedsiębiorcami w celu przedstawienia działań miasta oraz wysłuchania i zajęcia się problemami ostrowskich przedsiębiorców.

W celu poszerzenia oferty inwestycyjne miasto przystąpiło do realizacji projektu pn. Ostrowski Park Przemysłowy, który będzie stanowić uzupełnienie oferty inwestycyjne miasta Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów zewnętrznych oraz lokalnych przedsiębiorców wprowadzane są zmiany do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sporządzane są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, pod kątem przyszłych inwestycji. Równie ważnym aspektem są działania związane z poprawą infrastruktury technicznej, które miasto Ostrów sukcesywnie realizuje. W ciągu roku zostaną oddane do użytku kolejne drogi ułatwiające dostęp do terenów inwestycyjnych zarówno miejskich jaki i prywatnych.

CZYTAJ  Kolejny "miszcz" kierownicy

 

11.Jakie koalicje polityczne istnieją w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego?? Z mianowania którego ugrupowania politycznego pełni funkcję Wiceprezydenta Pan Stanisław Krakowski?
Jeśli Pan Stanisław Krakowski nie otrzymał nominacji ze strony żadnego ugrupowania politycznego, A jego kwalifikacje nie są związane z zajmowanym stanowiskiem gdzie wymagana jest znajomość ekonomii, gospodarki, języków obcych, to co było powodem powołania fo przez Pana Prezydenta na to stanowisko?

Ad 11

Pytanie dotyczące koalicji nie wyczerpuje zapisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

12.Czy Pan Stanisław Krakowski uczestniczy w redagowaniu tygodnika Fakty Ostrowskie w jakikolwiek sposób? Jeśli tak, to czy w tym celu odbywają się wielokrotne w ciągu miesiąca spotkania Pani Sobolewskiej z Panem Krakowskim w jego gabinecie oraz w restauracji hotelu Komeda? Pytanie to jest zasadne w kontekście równego traktowania wszystkich mediów przez Urząd Miejski w tym równego dostępu tych mediów do informacji przekazywanych przez  urzędników miejskich mediom?

Hanna Sobolewska odpowiada na pytanie 12: Pan Stanisław Krakowski nie ma prawa uczestniczyć w redagowaniu mojej gazety „Fakty Ostrowskie”, podobnie jak każda inna osoba , która nie jest zatrudniona w redakcji. Sprawa moich obiadów czwartkowych z wiceprezydentem Krakowskim jest dla mnie przyjemnością z której nie zamierzam rezygnować , chyba, że zrezygnuje z mojego zaproszenia sam wiceprezydent Krakowski.

Ad 12

Organy administracji samorządowej są prawnie zobligowane do informowania społeczności lokalnej o swej działalności – konieczność informowania opinii publicznej jest jednym z podstawowych obowiązków wynikającym z przepisów Ustawy z dnia 6 września 2001 r.o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001r. Nr 112, poz.1198 tj. ze zm.). Władze samorządowe miasta Ostrowa Wielkopolskiego realizują ten obowiązek m.in. poprzez współpracę z mediami. Współpraca ta oparta jest na równym traktowaniu wszystkich mediów w zakresie dostępu do informacji, oraz udzielaniu odpowiedzi na kierowane zapytania i informacje bieżące dotyczące pracy Prezydenta Miasta, jego Zastępców, Rady Miejskiej, spółek miejskich i jednostek organizacyjnych miasta.

Polityka informacyjna realizowana jest poprzez działalność Biura Prasowego i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego.

Zgodnie z art.30 Ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2008r. Nr 223, poz.1458 tj. ze zm) pracownik samorządowy, w tym osoba powołana na stanowisko zastępcy prezydenta miasta nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy. Z dokumentów kadrowych wynika, że Pan Stanisław Krakowski -1 Zastępca Prezydenta Miasta, nie prowadzi działalności gospodarczej oraz nie jest zatrudniony w innym podmiocie prawnym, jak również nie czerpie żadnych korzyści z tytułu jakiejkolwiek działalności poza zatrudnieniem w Urzędzie Miejskim. Prezydent Miasta oraz jego Zastępcy, w tym l Zastępca Prezydenta Miasta p.Stanisław Krakowski, w ramach wykonywanych obowiązków służbowych odbywają szereg spotkań z mieszkańcami, przedstawicielami środowisk gospodarczych, społecznych, politycznych, w tym również z dziennikarzami. Każda osoba, w tym również przedstawiciele mediów, ma możliwość spotkania się władzami miasta.

Prezydent Miasta nie jest adresatem pytania dotyczącego redagowania tygodnika „Fakty Ostrowskie.”

 

13. Jakie jest wynagrodzenie Pani Elżbiety Misiek pełniącej funkcję sekretarki Pana Stanisława Krakowskiego?
Czy to wynagrodzenie, wliczając uzyskiwane nagrody, jest wyższe od pensji innych osób zajmujących w Urzędzie Miejskim podobne stanowisko? Czy Pan Stanisław Krakowski interweniował osobiście w sprawie podniesienia wynagrodzenia dla Pani Elżbiety Misiek?

Ad 13

Na podstawie art. 5 ust 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu. Ograniczenie to dotyczy ochrony informacji niejawnych, ochrony innych tajemnic ustawowo chronionych , także ze względu na prywatność osoby fizycznej. Zgodnie z artykułem 11′ Kodeksu pracy pracodawca obowiązany jest szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. Bez wątpienia wynagrodzenie jest dobrem osobistym podlegającym ochronie określonej w art. 23 i art. 24 Kodeksu cywilnego. Takie stanowisko wyraził Sąd Najwyższy w Uchwale 7 sędziów z dnia 6 lipca 1993 r., l PZP 28/93 zgodnie z którym cyt. :„(…) Ujawnienie przez pracodawcę bez zgody pracownika wysokości jego wynagrodzenia za pracę może stanowić naruszenie dobra osobistego w rozumieniu art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego,” Pani Elżbieta Misiek jest zatrudniona w Referacie Obsługi Prezydenta, w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miejskiego, na stanowisku urzędniczym inspektora. Zasady wynagrodzenia pracowników Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w tym p. Elżbiety Misiek, reguluje Zarządzenie nr3171/V/2010 Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 19 listopada 201 Or. w sprawie wprowadzenia tekstu jednolitego Regulaminu wynagradzania pracowników Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Dokument jest dostępny na stronie serwisu intemetowego BIP www.ostrow-wielkopolski.um.goy.pl./

Zgodnie z cyt. Zarządzeniem wysokość wynagrodzenia pracownika uzależniona jest od kategorii zaszeregowania, określonej w Załączniku Nr 1 do Regulaminu, oraz przysługujących dodatków.

Zmiana wysokości wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych odbywa się na ich własny wniosek lub wniosek bezpośredniego przełożonego. Wniosek taki musi posiadać opinię kierownika referatu i naczelnika wydziału. Następnie wraz z opiniami jest przedkładany Sekretarzowi Miasta. Ostateczną decyzję w sprawie podniesienia wynagrodzenia podejmuje Prezydent Miasta. Zastępca Prezydenta Miasta Stanisław Krakowski nie wnioskuje, nie uczestniczy w procedurze opiniowania i nie podejmuje decyzji, w sprawie zmiany wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych.

W sprawie wysokości wynagrodzenia pani inspektor Elżbieta Misiek zwracała się do Pana

Redaktora M.Radziszewskiego z pismami:

w dniu 27 kwietnia br. drogą e-mailową (treść pisma poniżej)

w dniu 21 maja br. listownie, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru – (treść pisma, wraz z

potwierdzonym przez Pana odbiorem listu w dniu 21 maja br. pismo także poniżej)

Do dnia 28 maja br. pani inspektor Elżbieta Misiek nie otrzymała od Pana Reaktora

odpowiedzi na żadne z pism.

Poniżej treść jednego z pism kierowanych do redaktora naczelnego Telewizji Intemetowej Ostrów24.tv :

W związku z brakiem odpowiedzi na pismo wysiane do Pana w dniu 27 kwietnia 2012r. drogą e-mailową proszę ponownie o przesianie adresu e-mai/owego wraz z załączoną korespondencją intemauty, który odpowiedział na inicjatywę Telewizji Intemetowej Ostrów24tv „Zadaj pytanie władzom miasta cz. 7″ / drogą e-mailową zadał pytanie dotyczące mojego wynagrodzenia. Pytanie to zostało uznane przez Pana Redaktora jako merytoryczne i odczytane przez Pana podczas Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w dniu 26 kwietnia 2012r.

Prośba moja podyktowana jest ograniczeniem wynikającym żart. 5 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Ograniczenie to dotyczy ochrony informacji niejawnych, ochrony innych tajemnic ustawowo chronionych, także ze względu na prywatność osoby fizycznej. Zgodnie żart. 11 Kodeksu pracy pracodawca obowiązany jest szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. Wynagrodzenie jest dobrem osobistym podlegającym ochronie określonej w art.23 i art.24 Kodeksu cywilnego. Stanowisko takie wyraził Sąd Najwyższy. Ochronie takiej podlega wynagrodzenie pracownika Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, które jest dobrem osobistym podlegającym ochronie określonej w art.23 i art.24 Kodeksu cywilnego. Stąd mój pracodawca, tj. Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego nie ma prawa do udzielenia takiej informacji. Ze swe; strony zamierzam jednak udzielić intemaucie odpowiedzi na nurtujące go pytanie, szanując, jako pracownik samorządowy, glos każdego mieszkańca. Nawiązując do Pana pisma z dnia 22 lutego 2012r., adresowanego do Biura Prasowego i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, opublikowanego na stronie Telewizji Intemetowej Osfrów 24TV w materiale pt: „Urząd Miasta na złość mieszkańcom?” (środa 22 luty 2012, 18:24), w którym to piśmie informuje Pan, że każde pytanie posiada wnioskodawcę, proszę Pana o umożliwienie mi kontaktu z pytającym intemautą poprzez przesłanie na adres e-mailowy: sekretl&.ostrów-wielkopolski.um.gov.pl adresu e-mailowego wraz z załączoną korespondencją w sprawie.

Drugie pismo z dnia 21 maja 2012 r.: załączone.

W związku z brakiem odpowiedzi na pismo wysłane do Pana w dniu 27 kwietnia 2012r. drogą e-mailową, proszę ponownie o przesłanie adresu e-mailowego wraz z załączoną korespondencją internauty, który odpowiedział na inicjatywę Telewizji Jnternetowej Ostrów24TV „Zadaj pytanie władzom miasta cz.7″ i drogą e-mailowa zadał pytanie dotyczące mojego wynagrodzenia. Pytanie to zostato uznane przez Pana Redaktora jako merytoryczne i odczytane przez Pana podczas Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w dniu 26 kwietnia 2012r.

Prośba moja podyktowana jest ograniczeniem wynikającym z art.5 ust. l i 2 ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej. Ograniczenie to dotyczy ochrony informacji niejawnych, ochrony innych tajemnic ustawowo chronionych, także ze względu na prywatność osoby fizycznej. Zgodnie z art. 11 Kodeksu pracy pracodawca obowiązany jest szanować godność i inne dobra osobiste pracownika. Wynagrodzenie jest dobrem osobistym podlegającym ochronie określonej w art.23 i art.24 Kodeksu cywilnego. Stanowisko takie wyraził Sąd Najwyższy. Ochronie takiej podlega wynagrodzenie pracownika Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, które jest dobrem osobistym podlegającym ochronie określonej w art.23 i art.24 Kodeksu cywilnego. Stad mój pracodawca, tj. Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego nie ma prawa do udzielenia takiej informacji.

Z swej strony zamierzam jednak udzielić internaucie odpowiedzi na nurtujące go pytanie, szanując, jako pracownik samorządowy, głos każdego mieszkańca.

Nawiązując do Pana pisma z dnia 22 lutego 2012r., adresowanego do Biura Prasowego i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, opublikowanego na stronie Telewizji Internetowej Ostrów 24TV w materiale pt,: „Urząd Miasta na złość mieszkańcom?” (środa 22 luty 2012, 18:24), w którym to piśmie informuje Pan, że każde pytanie posiada wnioskodawcę, proszę Pana o umożliwienie mi kontaktu z pytającym internautom, poprzez przesłanie na adres e-mailowy: sekretl@ostrów-wielkopo1ski.Lim.eov.pl adresu e-mailowego wraz z załączoną korespondencją w sprawie.

 

14. Jak wygląda podział stanowisk w ramach umowy koalicyjnej PO-PIS? Czy w ramach umowy, Prawu i Sprawiedliwości przysługuje dwóch Wiceprezydentów (Pani Marlena Maląg i Pan Stanisław Krakowski)?

Ad 14

Pytanie dotyczące podziału stanowisk koalicji nie wyczerpuje zapisów Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

 

15.Czy kompletny brak znajomości języków obcych i brak wykształcenia w kierunku ekonomicznym u Wiceprezydenta Stanisława Krakowskiego, to bezpośrednia przyczyna tak słabego pozyskiwania inwestorów dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego?

Ad 15

„W Rzeczypospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski.” Art.27 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej udziela językowi polskiemu konstytucyjnej ochrony prawnej. Aktem prawnym normującym kwestie językowe jest ustawa z dnia 7 października 1999r o języku polskim. Rangę tej ustawy podkreśla preambuła wskazująca na istotę i znaczenie języka polskiego dla tożsamości i kultury narodowej. Wskazując na ochronę tożsamości narodowej w procesie globalizacji poprzez ochronę języka polskiego. Przepisy zawarte w Konstytucji RP oraz ustawie o języku polskim nakładają prawny obowiązek ochrony wartości kulturowych w tym języka polskiego na obywateli oraz wszystkie organy, instytucje publiczne i organizacje uczestniczące w życiu publicznym Rzeczypospolitej Polskiej. Obowiązek ten wynika m.in. z faktu, że język polski jest językiem urzędowym konstytucyjnych organów państwa, organów jednostek samorządu terytorialnego i podległych instytucji w zakresie, w jakim wykonują zadania publiczne, terenowych organów administracji publicznej, instytucji powołanych do realizacji określonych zadań publicznych, organów, instytucji i urzędów podległych organom konstytucyjnym oraz instytucji powołanych do realizacji określonych zadań publicznych, powołanych w celu realizacji zadań tych organów, a także organów państwowych osób prawnych w zakresie, w jakim wykonują zadania publiczne, organów samorządu innego niż samorząd terytorialny oraz organów organizacji społecznych, zawodowych, spółdzielczych i innych podmiotów wykonujących zadania publiczne (art.4 ustawy o języku polskim). Ochrona prawna języka polskiego obejmuje kwestie dotyczące używania języka polskiego w realizacji zadań publicznych oraz używania języka polskiego w obrocie, a także przy wykonywaniu przepisów z zakresu prawa pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wagę ochrony języka polskiego podkreśla również Uchwała Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 grudnia 2005r. w sprawie ustanowienia 2006 roku „Rokiem Języka Polskiego”, w której to stwierdza się, że:,(…) Język jest podstawowym składnikiem tożsamości Polaków i dobrem kultury narodowej. W opinii Senatu ochrona i rozwijanie języka polskiego pozwoli zachować tożsamość kulturową i świadomość odrębności we wspólnej, ale przecież różnorodnej Europie. Wejście do Unii Europejskiej spowodowało, że troska o polszczyznę nabrała nowego wymiaru: nasz język stał się piątym (pod względem liczby użytkowników) językiem Unii Europejskiej i istnieje duża szansa na to, aby stał się także jednym z najważniejszych języków europejskich. Powinniśmy więc nie tylko dbać o polszczyznę w kraju, lecz także upowszechniać ją poza granicami Polski” (Monitor Polski z 2005r. Nr 84, póz. 1203)

Istotę i znaczenie języka polskiego dla tożsamości i kultury narodowej zauważały nawet władze PRL. Na podstawie art.1 Dekretu z dnia 30 listopada 1945r. o języku państwowym i języku urzędowania rządowych i samorządowych władz administracyjnych język polski uznaje się za język państwowy Rzeczypospolitej Polskiej, „(…) wjęzyku państwowym urzędują wszystkie rządowe i samorządowe władze i urzędy administracyjne.” Pełnienie funkcji zastępcy prezydenta miasta wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Pan Stanisław Krakowski pełniący funkcję l Zastępcy Prezydenta Miasta posiada przygotowanie merytoryczne oraz wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy zawodowej, związanej z pełnieniem różnych funkcji w administracji w regionie w kraju oraz działalności społecznej. Wiedza, umiejętności oraz doświadczenie Pana Stanisława Krakowskiego -1 Zastępcy Prezydenta Miasta – nie podlegają podważeniu.

Sprawowanie urzędu prezydenta miasta oraz jego zastępców odbywa się w oparciu o przepisy polskiego prawa, które stanowią kanon postępowania i wyznaczają zasady dla wszystkich inwestorów, w tym także inwestorów zagranicznych. Pełnienie funkcji zastępcy prezydenta miasta to urząd w sensie administracyjnym. Stąd osoba piastująca ten urząd posiada do dyspozycji aparat administracyjny, w tym również w zakresie wsparcia językowego. Kwestie współpracy międzynarodowej (podpisywanie umów, kontraktów, porozumień) odbywają się za pośrednictwem usług świadczonych przez licencjonowanych tłumaczy.

CZYTAJ  Agresywne Seicento chciało wyprostować rondo

 

16.Czy zdaniem Pana Prezydenta Urbaniaka, posiadanie zaledwie wykształcenia z zakresu administracji i kompletny brak znajomości jakiegokolwiek języka obcego, to wystarczające kwalifikacje do sprawowania funkcji Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego? Czy zdaniem Pana Prezydenta to wystarczające kwalifikacje dla wiceprezydenta odpowiedzialnego za sprawy gospodarcze, który często jest zobowiązany do bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorcami zagranicznymi?

Ad 16

Podstawy zatrudnienia pracowników samorządowych, w tym osób powoływanych na stanowisko zastępcy prezydenta miasta i skarbnika określa Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. Nr 223, póz. 1458 ze zm.). Kwalifikacje, jakie musi posiadać osoba powołana na stanowisku zastępcy prezydenta, określają przepisy wykonawcze do powyższej Ustawy, zawarte w Tabeli III Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2009 r. Nr 50, póz. 398 ze zm.). Zgodnie z cyt. rozporządzeniem osoba pełniąca funkcję zastępcy prezydenta musi posiadać wykształcenie wyższe oraz 6 letni staż pracy.

Pan Stanisław Krakowski l Zastępca Prezydenta Miasta posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto ukończył studia podyplomowe: Zarządzanie w gospodarce – Szkoła Główna Planowania i Statystki w Warszawie, oraz Prawo pracy – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pozostałe informacje dotyczące posiadanych kwalifikacji znajdują się na stronie serwisu internetowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskiego www.ostrow-wielkopolski.um.gov.Dl Jednocześnie informuję, że Pan Stanisław Krakowski w samorządzie lokalnym pracuje od 1992r, pełniąc różne odpowiedzialne funkcje. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu pracy zawodowej są dostępne na stronie serwisu internetowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskiego www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

 

17. Czy w ostatnich 5 latach toczyło się jakiekolwiek postępowanie przeciwko Stanisławowi Krakowskiemu przed Regionalną Izbą obrachunkową? Jeśli tak, proszę o podanie jakiego zarzutu dotyczyła sprawa?

Ad 17

Pracownicy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, w 2011 roku, podczas kompleksowej kontroli gospodarki finansowej, obejmującej rok 2010, wskazali na nieprawidłowości polegające na: udzieleniu zamówienia publicznego na roboty dodatkowe -w ramach zadania przebudowa i rozbudowa Ostrowskiego Centrum Kultury z naruszeniem przepisów Ustawy o zamówieniach publicznych dotyczących przesłanek stosowania trybu z wolnej ręki, określonych w art.67 ust.1 pkt.5 Ustawy prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 201 Or. Nr 113, poz.759 ze zm.)

W związku z tym, pismem, z dnia 5 sierpnia 2011 roku, powiadomiono Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu o ujawnionych okolicznościach, wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych. W wyniku powyższego, dnia 5 października 2011 r., Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Poznaniu, wszczął postępowanie wyjaśniające wobec Pana Stanisława Krakowskiego -1 Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Postanowieniem z dnia 5 listopada 2011 Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych, właściwy w sprawach rozpatrywanych przez Regionalną Komisję Orzekającą w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Poznaniu Postanowieniem nr RD-147/11/1 umorzył postępowanie wyjaśniające w sprawie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez p. Stanisława Krakowskiego ze względu na znikomy stopień szkodliwości dla ładu finansów publicznych. Uzasadniając m.in. powyższe Postanowienie cyt.: „(…) w świetle Prawa budowlanego rolą zamawiającego (inwestora) nie jest zastępowanie projektanta. To projektant odpowiedzialny jest w procesie inwestycyjnym za opracowanie odpowiedniej dokumentacji oraz jej sprawdzenie przez osoby posiadające stosowane uprawnienia. Nawet w przypadku popełnienia przez projektanta błędów, poza oczywistymi błędami, które inwestor może zidentyfikować, nie można czynić zamawiającemu zarzutu niestarannego przygotowania inwestycji. Zamawiający odpowiada za właściwe określenie zakresu wymaganej dokumentacji, powierzenie jej realizacji profesjonalnemu projektantowi oraz dokonanie jej odbioru. Określając zakres obowiązków zamawiającego związanych z odbiorem projektu, należy uzgodnić wymagania prawne, możliwości techniczne oraz względy ekonomiczne. Ponadto w rozpatrywanym przypadku istniało wiele przyczyn natury technicznej i gospodarczej (które przywołuje pełnomocnik) wskazujących na celowość udzielenia zamówienia z wolnej ręki. W działaniach Zamawiającego można zauważyć cechy celowości i oszczędności w wydatkowaniu środków publicznych, dodatkowo z poszanowanie zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.”

18. Czy Urząd Miejski zawarł jakieś nieformalne umowy z panią Hanną Sobolewską na podstawie których Pani Sobolewska publikuje korzystne artykuły prasowe w stosunku do Miasta, a w szczególności w stosunku do Pana Stanisława Krakowskiego a w zamian Miasto nie ściąga należnego od Pani Sobolewskiej lub firm którymi zarządza podatku od nieruchomości?

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim nie podpisywał żadnych umów z Panią Hanną Sobolewską. Jednak sugerowanie, że jednostka samorządu terytorialnego może zawierać „formalne” lub „nieformalne” umowy z przedstawicielem mediów, co więcej odstąpić od ściągania należnych podatków w zamian za przychylne artykuły, jest obraźliwe i krzywdzące i to dla obu stron – zarówno dla mediów, jak i dla samorządowców.

19.Czy Pani Hanna Sobolewska- redaktor naczelna tygodnika fakty Ostrowskie- bądź spółki które reprezentuje, posiada zaległości w podatku od nieruchomości, za którego ściąganie jest odpowiedzialny Urząd Miejski? Czy Pan Stanisław Krakowski podejmował w imieniu miasta decyzję o odroczeniu, umorzeniu, rozłożeniu na raty bądź o innej uldze w spłacie tych zaległości?

Ad 19

Prezydent Miasta ma ustawowe prawo i może na wniosek zainteresowanego rozłożyć płatność podatku na raty wraz z ustawowymi odsetkami, odroczyć płatność lub udzielić pomocy publicznej.

Informacje zawarte w aktach podatkowych (w tym dane o zaległościach podatkowych podatnika) objęte są tajemnicą skarbową i zgodnie z art. 298 pkt 5 i art. 299 ustawy z dnia29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) mogą być udostępnione jedynie podmiotom wskazanym w przepisie prawa, do których nie zalicza się wnioskodawca. Ponadto w myśl art. 37 ust. 1 pkt 2 lit. f ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 157 poz. 1240 ze zmianami) wyłączono ze stosowania tajemnicy skarbowej osoby prawne i fizyczne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono na spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, które w formie wykazu wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia są corocznie w terminie do 31 maja następnego po roku podatkowym (według stanu na dzień 31 grudnia) publikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego pod adresem internetowym: www.bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl. do której odsyłam zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zmianami).

20.Czy Pan Krakowski przewodniczył lub był członkiem komisji przetargowych, rozstrzygających przetargi miejskie, w których wygrywała firma KANBRUK – firma powiązana rodzinnie z byłym Prezydentem Radosławem Torzyńskim. Ile było takich przetargów i na jaką kwotę?

Ad. 20

Zastępca Prezydenta Miasta nie przewodniczył ani nie był członkiem komisji przetargowych, rozstrzygających przetargi miejskie, w których wygrywał podmiot: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Ogólnego, KANBRUK spółka z o.o., ul. Wylotowa 37, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Zgodnie z obowiązującą instrukcją postępowania w sprawach o udzielanie zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim każdorazowo w przypadku gdy wartość zamówienia przekracza wartość 30.000 euro powoływana jest komisja przetargowa w następującym składzie:

–  przewodniczący – zostaje nim naczelnik wydziału, w którym znajduje się komórka merytoryczna prowadząca sprawę. Jego zadaniem jest kierowanie pracą komisji przetargowej oraz nadzór nad prowadzonym postępowaniem,

–  pracownicy wydziału prowadzącego sprawę odpowiedzialni za merytoryczne przygotowanie materiałów do postępowania oraz ocenę treści złożonych ofert pod kątem ich zgodności z opisem przedmiotu zamówienia w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

–  pracownicy Referatu Zamówień Publicznych odpowiedzialni za prowadzenie

i dokumentowanie postępowania zgodnie z przepisami dotyczącymi udzielania zamówień publicznych,

–  inni pracownicy lub biegli, jeśli zachodzi taka potrzeba.

W okresie od stycznia 2007 do chwili obecnej udział podmiotu Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Ogólnego KANBRUK spółka z o.o. w postępowaniach przetargowych prowadzonych dla Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim przedstawia się następująco:

rok

Ogólna liczba umów zawartych na roboty budowlane

Ogólna wartość umów zawartych na roboty budowlane

ilość umów z podmiotem

KANBRUK

2007

6

4.432.145,67

1

2008

23

10.902.590,11

1

2009

22

27.291.860,25                         _

.

2010

16

20.859.858,32

4 (w tym 1 jako członek konsorcjum)

2011

10

10.863.726,76

2012

3                                     n

335.965,53

 

Wszelkie informacje dotyczące postępowań zakończonych wyborem oferty najkorzystniejszej są na bieżąco zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie intemetowej httc://www.bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/cache/15//1124/1216/6353/ Aktualnie dostępne są informacje z postępowań prowadzonych w roku 2012 oraz zakończonych w latach 2009 – 2012.

ZARZĄDZENIE NR 2763/V/2010

PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO Z DNIA 06.05.2010 r.

w sprawie: powołania komisji przetargowej w celu przygotowania i przeprowadzenia

postępowań o udzielenie zamówień publicznych w ramach /udania inwestycyjnego pn.

„Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego Piaski – Szczygliezka w Ostrowie

Wielkopolskim – etap 11″,

na podstawie: art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień

publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 roku Nr 223 póz. 1655) oraz rozdziału U pkt 6.2.2.

Instrukcji postępowania w sprawach o udzielanie zamówień publicznych w Urzędzie

Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

zarządzam, co następuje:

§ 1. Powołuję komisje przetargową w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowań n udzielenie zamówień publicznych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego Piaski – Szczygliezka w Ostrowie Wielkopolskim etap II”, w składać:

  1. Agnieszka Sobala — przewodniczący,
  2. Mateusz Nycek – zastępca przewodniczącego,
  3. Krzysztof Harych – sekretarz,
  4. Karolina Pilarczyk-Dworac/yńska – członek,
  5. Monika Jeż – członek.

§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZARZĄDZENIE NR 2067/V/2009

PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO Z DNIA 19.05.2009 r.

w sprawie:

powołania komisji przetargowej w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych związanych z renowacją obiektu zabytkowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont i adaptacja na cele kulturalne budynku synagogi” w Ostrowie Wielkopolskim,

na podstawie:

art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2007 roku Nr 223 póz. 1655 ze zmianami) oraz rozdziału U pkt 5.2,2. Instrukcji postępowania w sprawach o udzielanie zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

zarządzam, co następuje:

§1.

Powołuję komisję przetargową w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych związanych z renowacją obiektu zabytkowego w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont i adaptacja na cele kulturalne budynku synagogi” w Ostrowie Wielkopolskim, w składzie:

  1. Agnieszka Sobala – przewodniczący,
  2. Lucjan Kołodziej – zastępca przewodniczącego,
  3. Krzysztof Harych – sekretarz,
  4. Elżbieta Wolniewicz ~ Kukuła – członek,
  5. Andrzej Leraczyk – członek,
  6. Karolina Pilarczyk – Dworaczyoska – członek,
  7. Ewa Matccka- członek,
  8. Mateusz Nycek – członek,
  9. Łukasz Studniewski – członek.

82.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZARZĄDZENIE NR 2626/Y/2010

PREZYDENTA MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO Z DNIA    08.03.2010 roku

w sprawie: powołania komisji przetargowej w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 1200 m w ramach

zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego Piaski-

Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim dla podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta

i okolic”,

na podstawie: art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień

publicznych {tekst jedn. Dz. U. z 2007 roku Nr 223 póz. 1655) oraz rozdziału II pkt 6.2.2.

Instrukcji postępowania w sprawach o udzielanie zamówień publicznych w Urzędzie

Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

zarządzam, co następuje:

§ 1. Powołuję komisję przetargową w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją ciągu pieszo-rowerowego o długości ok. 1200 m w ramach zadania inwestycyjnego pn, „Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim dla podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta i okolic”, w składzie:

  1. Agnieszka Sobala – przewodniczący,
  2. Lucjan Kołodziej — zastępca przewodniczącego,
  3. Krzysztof Harych – sekretarz,
  4. Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska — członek,
  5. 5.   Monika Jeż – członek.

§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

21. Hanna Sobolewska pyta:

Przy okazji moich odpowiedzi, także i ja pozwolę zadać pytanie Panu wiceprezydentowi Krakowskiemu. Czy w obliczu ostatnich ataków personalnych na łamach „Czasu Wielkopolski” oraz nagłej kumulacji pytań na stronie Ostrów24 w stosunku do Pana, nie obawia się Pan o swoje życie? Odnoszę wrażenie, że u Pana politycznych przeciwników nastąpiło wylanie skumulowanej żółci.

Ad 21 Pytanie dotyczące odczuć, opinii czy wrażeń nie wyczerpuje zapisów usiawy o dostępie do informacji publicznej

 

 

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx