OCK z kinem i wirtualnym tłem

Na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury zamontowano już 24-metrowy LED-owy ekran, który będzie stanowił tzw. wirtualne tło dla koncerów i przedstawień. W OCK będzie można także oglądać filmy na specjalnym ekranie. – Te nowoczesne rozwiązania i możliwość ich pełnego wykorzystania np. podczas spektaklu teatralnego pozwalają nam zapraszać artystów naprawdę z górnej półki. Jesteśmy już po rozmowach z teatrem Krystyny Jandy – mówi Ewa Matecka, dyrektor OCK.

Nowa większa scena, zastosowane nowe technologie, nowoczesne urządzenia dające nowe możliwości – tak można scharakteryzować wszystko to, co zostało zamontowane w Ostrowksim Centrum Kultury.

24 metry kwadratowe ma LED-owy telebim, który stanowić będzie tylną ścianę sceny. Dodatkowe 50 tysięcy na osprzęt telewizyjny, potrzebny do obsługi telebimu, OCK pozyskało z Ministerstwa Kultury.

– W OCK będzie można także wyświetlać filmy, ale kino działać  będzie na nieco  innych zasadach niż prawdziwe kino. Wyświetlane przez nas filmy będą podlegać innemu systemowi dystrybucji – mówi Ewa Matecka, dyrektor OCK.

Próby i odbiory techniczne ekranu i telebimu odbył się 23 lipca 2010 roku.  Pierwszą dużą imprezą po zakończonym remoncie będzie Festiwal „Wszystko jest Poezją” na początku października 2010 roku. Wcześniej odbędą się w zmodernizowanym obiekcie Dni Otwarte dla wszystkich mieszkańców. 

Wymiary kurtyny: wysokość 5,60 m, szerokość 11,50 m. Podłoga sceny wykonana jest z desek sosnowych o grubości 50 mm, ułożonych na styk, prostopadle do ściany portalowej, na drewnianych legarach z tłumiącymi podkładami. Do informowania widzów o rozpoczęciu przedstawienia oraz wznowieniu przedstawienia po przerwie zbędą wykorzystywane dzwonki foyer, sterowane z pulpitu inspicjenta. Scena po zakońćzonej modernizacji jest o dwa metry szersza i głębsza.

Z dumą oglądam ten budynek. Wielu przymierzało się do gruntownej modernizacji Ostrowskiego Centrum Kultury, ale to za tej kadencji został ostatnecznie zaplanowany i wykonany ten kosztowny i trudny remont. Projekt przebudowy z braku środków zewnętrznych został nieco okrojony, wykreśliliśmy  kosztowne ozdobniki, jednak mimo to już wkrótce mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli korzystać z tego najnowocześniejszego kulturalnego obiektu. Sekcje działające tutaj będą mogły ćwiczyć w nowych, przestronnych pmieszczeniach, jest salka z lustrami, są nowocześnie wyposażone garderoby, winda dla niepełnosprawnych, mała, klimatyczna salka z ekranem i kawiarenką, jest także multimedialne centrum. Przede wszystkim są jednak możliwości, by na ostrowskiej scenie mogły występować najlepsze teatry, zespoły, gwiazdy. Dzięki wykorzystaniu wirtualnej scenografii ich występy będą z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Przede wszystkim jednak liczę na to, że to zmodernizowane wnętrze będzie miało dawny urok i że będą tu chętnie przychodzić nie tylko mieszkańcy Ostrowa, ale całego regionu, podobnie jak dziś dzieje się na ostrowskich Piaskach  – podkreśla prezydent Radosław Torzyński.

CZYTAJ  Odebrał życie trzem osobom, trzy kolejne uwięził (Z REGIONU)

Generalnym wykonawcą modernizacji była Firma Budowlana Partner Sp. z o.o. Projekt przebudowy OCK pochodzi z lat 90 i jest autorstwa Pracowni Dominiczak & Szczuraszek.

Gruntowna modernizacja Ostrowskiego Centrum Kultury trwała 3 lata i pochłonęła 15 milionów złotych z miejskiego budżetu. Prace nadzorował Wydział Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego.

To największa finansowo inwestycja realizowana w tej kadencji. Udało się to zrealizować dzięki dobrej woli i zaangażowaniu wielu osób od prezydenta Radosława Torzyńskiego, radnych miejskich, po dyrekcję i pracowników OCK i wykonawców remontu. Ostrów Wielkopolski może się pochwalić najnowocześniejszym obiektem kulturalnym w całym regionie – dodaje Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx