Urzędnicy – analfabeci

Przy Rondzie Jana Pawła II postawiono nowe tablice informacyjne. Po raz kolejny, któryś z urzędników nie popisał się i strzelił byka. O ile przekręcenie nazwy na nazwie przystanku autobusowego można podarować, o tyle wyłożenie się na nazwie ronda i to Ronda Jana Pawła II jest absurdalne.

Napisano: „27 kwiecień 2014 r.”. Powinno być „27 kwietnia 2014 r.” – w domyśle dwudziesty siódmy dzień miesiąca kwietnia 2014 roku. Nie wiemy ilu urzędników czy radnych z komisji nazewnictwa ulic i placów oraz kultywowania tradycji lokalnych zatwierdzało ten owoc niemałego wysiłku intelektualnego. Sprawdzimy za kilka dni na czyj koszt tablica zostanie poprawiona i kto przygotował projekt tablicy. Czy w urzędzie miejskim nie ma nikogo kto zna poprawną polszczyznę? Czy tak trudno poprosić go by rzucił okiem na poprawność zapisu?

Jak można dowiedzieć się póki co z ostrowskiego magistratu:

Tablice mają charakter reprezentacyjny. Nawiązują do kanonizacji Papieża Jana Pawła II i upamiętniają tę ważną datę  – mówi Zygmunt Malik, przewodniczący Komisji doraźnej ds. nazewnictwa ulic i placów oraz kultywowania tradycji lokalnych.

Każda z tablic ustawiona jest po czterech stronach wjazdowych na rondo.  Jeśli pojawi się propozycja mieszkańców, podobne tablice pojawią się na pozostałych rondach w naszym mieście.

Podobne tablice, nawiązujące do nazw ronda, pojawiły się w 2013 roku na Rondach Miast Partnerskich i Republiki Ostrowskiej.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Walka o Parking i przyszłość Śródmieścia
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kuron
10 lat temu

Wg. mnie jest dobrze napisane na tablicy…dlatego iż:
Po 1. Jeśli Pan redaktor cytuje tablicę proszę cytować pełną nazwę czyli „27 kwiecień 2014 rok” a nie „27 kwiecień 2014r.”.
Po 2. W datach jako wyjątek nie używa się kropki po liczebniku jak zauważył internauta zet.
Po 3. Dwie formy są równie poprawne.

zet
10 lat temu

Liczba z kropką (np. 1. uczestnik) oznacza, że jest to liczebnik porządkowy a nie jakieś „stopniowanie”. Czytać należy to jako „pierwszy uczestnik”. Natomiast bez kropki brzmi to „jeden (jedyny) uczestnik”. W dacie np. 27 kwietnia nie stosuje się kropki, ponieważ jest to wyjątek. Patrz „Słownik poprawnej polszczyzny”.

Lukce
10 lat temu

Może się nie znam ale czy nie powinno być 27. kwietnia? kropka przy liczbie oznacza jej stopniowanie czyli nie dwadzieścia siedem kwietnia (27 kwietnia) ale dwódziesty siódmy kwietnia(27. kwienia)

Poprawna
10 lat temu

Jaki błąd – taki radny. Jaki radny – taki prezydent. Jaki prezydent – takie miasto. Później dziwicie się, że z Ostrowa ucieka, kto może.

cezar
10 lat temu

pismak zauważył dobrze…poprawnie jest 27 kwietnia…

cezar
10 lat temu

do INNy jak nie znasz poprawnej polszczyzny to się nie udzielaj …Szopena czy też Chopina obie formy są poprawne …i to nie żaden błąd jak nie znasz się to nie pisz głupot …pozdrawiam

INNy
10 lat temu

A nazwa ulicy „Szopena” zamiast „Chopina” w Lewkowie to też niezły błąd 😀

seafw
10 lat temu

każdy ma wyższe wykształcenie hehe

Zygmunt
10 lat temu

Malik na emeryturę niech idzie, bo rześkość umysłu już nie ta. Patrzy na tablicę i byka nie widzi 🙁

wjw
10 lat temu

Czekamy teraz na „pamiątkowe” portrety JPII przy nie mniej już „pamiątkowych” krzyżach w urzędach i innych państwowych i samorządowych placówkach.

12
0
Napisz co o tym sądziszx