16 lat liczy już Wydział Zamiejscowy w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wrocławskiej Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Wydział kształci studentów zarówno w zakresie studiów wyższych zawodowych, jak i magisterskich. Zapoznanie się z działalnością placówki było jednym z tematów posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury i Sportu.
Członkowie komisji Rady Miejskiej zapoznali się z szeroko rozumianą działalnością uczelni, m.in. ze strukturą szkoły, kierunkami studiów oraz liczbą studentów.
– Uczelnia na stałe zakorzeniła się w życiu edukacyjnym Ostrowa Wielkopolskiego, bo funkcjonuje już od 16 lat, a wykształcenie w niej zdobywają m.in. mieszkańcy naszego miasta. Funkcjonowanie uczelni wyższej w naszym mieście to niewątpliwie prestiż dla Ostrowa Wielkopolskiego. Szkoła posiada status uczelni akademickiej, ma dobre wyniki kształcenia w kraju oraz wieloletnie doświadczenie – powiedział Andrzej Kornaszewski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury i Sportu
Jak poinformował radnych Zenon Kłopocki, dyrektor szkoły, uczelnia prowadzi studia wyższe I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia podyplomowe.
– Mamy dwa podstawowe kierunki. To zarządzanie oraz kierunek techniczny czyli informatyka. Z informatyki oferujemy studia licencjackie z tytułem inżyniera. W przypadku zarządzania w ofercie uczelni jest i licencjat i studia magisterskie. Obecnie uczelnia liczy ponad tysiąc studentów, nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, ale i z całego obszaru Południowej Wielkopolski – powiedział podczas posiedzenia komisji Zenon Kłopocki, dyrektor szkoły.
Misją uczelni jest m.in. kreowanie środowiska sprzyjającego rozwojowy umiejętności zawodowych poprzez współpracę z przemysłem oraz oferowanie wysokiej jakości programów w dziedzinie zarządzania, międzynarodowego biznesu, technologii komputerowych i nauczania języków obcych. Szkoła za cel stawia sobie reagowanie na istniejące w regionie zapotrzebowanie na wiedzę w zakresie zarządzania procesami gospodarczymi.
– W zakresie rozwoju naukowego wydział realizuje badania, które są istotne zarówno z poznawczego, jak i praktycznego punktu widzenia. Współpracuje szeroko z środowiskiem praktyki gospodarczej skupionej wokół lokalnych przedsiębiorstw – dodał Z. Kłopocki.
Z budynku uczelni korzysta także Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas komisji za współpracę w minionym roku akademickim 2013/ 14 Zenonowi Kłopockiemu, dyrektorowi uczelni podziękował radny Józef Kozan, prezes zarządu OUTW. Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, zgodnie z podpisaną w 2007 roku umową, sprawuje patronat naukowy nad OUTW.
– W imieniu słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pragnę podziękować za doskonałą i owocną współpracę w minionym roku akademickim. Dziękuję, że studenci OUTW, blisko 400 osób, mogło korzystać z obiektu, co – tym samy – umożliwiło nam prowadzenie naszej działalności – powiedział Józef Kozan, prezes zarządu OUTW.
Posiedzenie komisji odbyło się 3 lipca 2014 roku.
Śledź nas w Google News!
Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.
Obserwuj nas w Google News