Nie dostrzegł czerwonego światła

Zdarzają się głosy mieszkańców, którzy uważają, że kierowcy po 60-tym roku życia powinni być badani pod kątem sprawności poruszania się samochodem. Poniższy przypadek pokazuje, że należałoby się nad tą propozycją pochylić.

+

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę, który dwukrotnie przejechał skrzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle sygnalizatora. Kierowca tłumaczył, że nie widział czerwonego światła. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, teraz jego sprawa trafi do sądu.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony piątek, około 11:30 na Alejach Słowackiego w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci ostrowskiej „drogówki” patrolując ulice miasta zauważyli, że kierujący osobowym renaultem megane, przejechał przez skrzyżowanie podczas włączonego czerwonego światła sygnalizacji. Tylko refleks innych kierowców, którzy zostali zmuszeni do gwałtownego hamowania, pozwolił na uniknięcie zderzenia.

Policjanci natychmiast udali się za tym samochodem, którego kierowca zaledwie kilkanaście metrów dalej, popełnił to samo wykroczenie na kolejnym skrzyżowaniu. Dalszą jazdę uniemożliwili już policjanci zatrzymując kierowcę tego samochodu. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, a policjantom tłumaczył, że nie widział czerwonego światła na sygnalizatorach.

W związku ze spowodowaniem bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 64-latkowi uprawnienia do kierowania, które wraz z wnioskiem o ukaranie trafią do sądu.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Wiemy jak doszło do wypadku na Dworcowej
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
krynia
10 lat temu

Myślę,że powinien trafić do okulisty,może ma coś z wzrokiem nie tak.

realistka
10 lat temu

A gówniarze 20-letni może im robić testy u psychiatry, może zainteresował by się Pan gowniarzem, który notorycznie przy Głowackiego i bocznych ulicach śmiga ponad 100 na motorze. I co będzie taki Pan siedział w domu w czterech ścianach anach i czekał na śmierć?

surrealista
odpowiada  realistka
10 lat temu

Sęk w tym, że zarówno młodzi kierowcy, jak i ci przekraczający prędkość są notorycznie napiętnowani. Nikt natomiast nie mówi o niedołężnych staruszkach oraz malujących się podczas jazdy kobietach, którzy to stwarzają nie mniejsze zagrożenie, a dodatkowo powodują korki na drogach!! Temat jak najbardziej godny omówienia!

:)
10 lat temu

to jest tylko dowod na to ze jak ktos jezdzic nie potrafi to mu nic nie pomoze oprocz drzewa albo dzwona jest to przeciez oczywista oczywistosc i kazdy normalny czlowiek to wie tylko ci od stawiania na kazdym skrzyzowaniu rond i swiatel sa swiecie przekonani ze jak ktos jednych znakow nie widzi to inne znaki zobaczy no bo przeciez swiatla to tez jest jakis tam znak

po
10 lat temu

A Ciekawa teoria,jeszcze pomysł jak mają pracować ludzie po 60 roku do wieku emerytalnego,którzy muszą jeździć samochodem.Bardziej boję się 20-latków z 1-cznym stażem niż 60 z 40 letnim doświadczeniem.Panie R. też kiedyś będziesz miał 60 lat,ciekawe czy będziesz pan tego samego zdania,mając perspektywę badań dla kosmonautów za które trzeba zapłacić.

gucio
10 lat temu

Tak 64 lata, takie badania by nie zaszkodziły. Jakim badaniom trzeba by poddać osoby młode które notorycznie przejeżdżają rowerem lub przechodzą na czerwonym po pasach, jaki to będzie kierowca? już się boję.

Kuba
10 lat temu

No niestety, ale większość społeczeństwa przyzwyczaiła się do zwyczaju, że każdy musi mieć prawo jazdy. Niestety nie każdy ma predyspozycje i zdolność do tej jakże trudnej umiejętności (jazda jakimkolwiek pojazdem nie jest taka prosta jak się niektórym wydaje). Potem dziwią się i mają pretensje do całego świata jak za 8 razem zdają prawko (standardowe – „egzaminator się uwziął”). A co do bohatera artykułu – jak dla mnie potencjalny zabójca… brak słów. Jeśli chodzi o badania to jak dla mnie powinny być obowiązkowe co 5 lat dla każdego kierowcy, a po 50 roku życia – co najmniej raz na 2 lata! …i to porządne badania, a nie pieczątka od rodzinnego.

Frank
odpowiada  Kuba
10 lat temu

Albo nie masz prawa jazdy lub załatwił Tobie ktoś badania lekarskie ? Takie zaświadczenie nie może wydać lekarz rodzinny chyba , że ma takie uprawnienia !!!

8
0
Napisz co o tym sądziszx