Rewolucja polityczna – zastosowano odpowiedzialność zbiorową

Rewolucja polityczna w Ostrowie Wlkp. podąża niczym Pendolino. Po tym gdy kilku radnych wystąpiło z klubu Platformy Obywatelskiej, nic już nie będzie takie oczywiste. Prezydent Beata Klimek wygrywając wybory prezydenckie, wiedziała, że jej prezydentura będzie trudna. Przyczyną była większość w Radzie Miejskiej osiągnięta przez opozycyjnych radnych z PO.  Wiadomo było, że będą blokować wiele decyzji, istotnych z punktu widzenia prezydent Klimek. Z drugiej strony zapewniało to idealny układ wypełniający hasło: patrzeć władzy na ręce. W interesie opozycyjnych radnych było wyciągać wszystkie nieprawidłowości w zarządzaniu miastem. Obecnie prezydent Klimek rozegrała swoich wrogów, rozbijając klub radnych PO mający do niedawna większość.

+

Dziś, na sierpniowej sesji Rady Miejskiej jednym głosem (12 do 11 ) przeszedł wniosek uchwały, w wyniku której zmieniono wszystkich przewodniczących komisji. Kluczowym okazał się głos radnego Zygmunta Malika. Do niedawna wiele lat funkcjonował w ramach Platformy Obywatelskiej. Po głosowaniu zapytany dlaczego podniósł rękę za zmianami, stwierdził, że zastosował odpowiedzialność zbiorową. U jej podłoża znajdowało się zachowanie radnego Andrzeja Kornaszewskiego, który był inicjatorem głosowania przeciwko absolutorium dla prezydent Klimek. Dzisiejszym głosowaniem radny Malik może wymierzył sprawiedliwość, ale tym samym obciążył nią niewinnych przyjaciół z polityki.

Użycie określenia „odpowiedzialność zbiorowa” może bulwersować. Bowiem leży ona u podstaw nienawiści rasowej. Była pretekstem także do gnębienia licznych grup etnicznych. Najczęściej posługiwali się nią przedstawiciele zbrodniczych systemów totalitarnych m.in. nazistowskiego i sowieckiego. Odpowiedzialność zbiorowa służyła do wielu zbrodni.

Poniżej przedstawiamy zmiany personalne w poszczególnych komisjach:

Budżetu i Finansów: Milenę Kowalską zastąpił Łukasz Jędrzejak, syn byłego starosty ostrowskiego.

Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami: Mariusza Lekiego zastąpił Alojzy Motylewski, zaangażowany w kampanię prezydencką Beaty Klimek.

Polityki Społecznej ,Zdrowia i Ochrony Środowiska: Wojciecha Kornaszewskiego zastąpiła Teresa Burkietowicz (od „dupy wołowej”)

CZYTAJ  Cuda się zdarzają Maksio Marecki uratował Laurkę

Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego: Mariana Herwicha zastąpił Zygmunt Banasiak, osiedlowiec

Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu: Mariusza Nowaka zastąpiła Magdalena Waliszewska.

Obawy wywołała zmiana przewodniczącego komisji rewizyjnej. Obecnie pod kierownictwem Andrzeja Kornaszewskiego podejmowane są ważne tematy, które najpewniej wykażą spore nieprawidłowości. Mariusz Leki zasugerował, że „nie wszystkim zależy, żebyśmy doszli prawdy”. Na co odpowiedziała nowa przewodnicząca Aleksandra Zuchowska i zapewniła, że wszelkie sprawy zostaną należycie sprawdzone.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
8 lat temu
pacjent z SOR
8 lat temu

panie urbaniak i doradco usrajki jak sie czujecie teraz gdy zdradzili was milicjant szmajek zuchowska itd przepraszam wy nie macie tego bo sami oszukujecie matacze i manipulanci milicjant topolan w komitywie z motylewskim i z nimi malik i kilku urzednikow

Lubownik pokera
8 lat temu

Okazuje się, że głosując na przedstawiciela partii nie ma żadnej gwarancji, że wybrany za chwilę nie będzie z innej, nawet nie notowanej na giełdzie, to już nie demokracja a hazard, albo gra w piciPOlo.

Lala
8 lat temu

Zabierzcie już tą gębę durnego Malika bo jest żałosna

53
0
Napisz co o tym sądziszx