50-lat minęło… w jedenastce

Przez pięćdziesiąt lat mury Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim opuściło kilkadziesiąt tysięcy absolwentów. Juliuszowe obchody odbyły się w piątek, 7 września 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury. Patronat nad przedsięwzięciem objęła prezydent Beata Klimek.  

+

Uroczystości rozpoczęły złożeniem wiązanek kwiatów przez nauczycieli i harcerzy na mogiłach zmarłych nauczycieli. Następnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 11. Jubileusz stał się też okazją do oddania do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego z bieżnią. Gala jubileuszowa odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury przy ulicy Wolności 2.

Zebranych gości powitała dyrektor a zarówno absolwentka „Jedenastki” Małgorzata Lubojańska, która z sentymentem wspominała początek lat 60 i rozpoczęcie edukacji w szkole.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które spotkałam na swojej drodze, które przez lata miały wpływ na kształtowanie wizerunku naszej szkoły w myśl popularnej sentencji francuskiego nauczyciela: „Wdzięczność jest pamięcią serca”. Cieszymy się dziś wszyscy, że możemy wspólnie, wielopokoleniowo świętować Jubileusz naszej szkoły. Dumni jesteśmy z nowej infrastruktury, która dzięki zaangażowaniu i trosce samorządu lokalnego podniosła walory edukacyjno – wychowawcze naszej szkoły, tj. Miasteczka Ruchu Drogowego, hali sportowej, nowo otwartego wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z bieżnią, placu zabaw dla najmłodszych, czy  wreszcie tak potrzebnego parkingu rowerowego.  

Cieszymy się z systemowej Cyfryzacji szkoły, poprawy funkcjonalności i estetyki budynku. Szczycimy się tytułami: „Szkoła odkrywców talentów, „Miejsce odkrywania talentów”, „Szkoła z klasą 2.0”, „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Edukacja przez szachy w szkole”. Miło nam, że ostrowska Jedenastka ma dobrą opinię w środowisku. Przychodzą tu kolejne pokolenia naszych wychowanków, które otrzymują właściwe przygotowanie do dalszej edukacyjnej drogi. Towarzyszy im poczucie bezpieczeństwa, poszanowanie ich praw i przekonań. To właśnie w Szkole Podstawowej nr 11 odnajdują szansę na indywidualny rozwój osobowości, pasji i talentów – mówiła dyrektor M. Lubojańska

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło senatora RP Łukasza Mikołajczyka, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, radnych miejskich Alojzego Motylewskiego i Marka Śliwińskiego.

CZYTAJ  Interwencja straży pożarnej w restauracji

Jestem w pełni przekonana, że bilans półwiecza ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 11 jest na tyle bogaty i okazały, iż pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe lata działalności tej szkoły. Cieszę się, że może ona dziś chlubić się wysokim poziomem nauczania, dobrymi wynikami uczniów, a także ich ważnymi osiągnięciami. Fundamentalną powinnością każdej szkoły, jest bowiem przekazywanie wiedzy i umiejętności. Musi zatem być również doceniony fakt, kiedy czynione jest to z dobrymi rezultatami. Kiedy szkoła angażuje się w szereg ponadstandardowych działań na rzecz uczniów; rozwijania ich pasji i zainteresowań. Taką placówką oświatową jest właśnie obchodząca swój jubileusz Szkoła Podstawowa nr 11. Dyrekcja oraz pracujący w niej pedagodzy przejawiają godną naśladowania i docenienia aktywność. Zaowocowała ona licznymi przedsięwzięciami edukacyjnymi, konkursami, a w dużej mierze: osiągnięciami i sukcesami uczniów, w tym zwłaszcza sportowymi. Bez tej aktywności nie byłoby również  uzyskanych licznie certyfikatów.W imieniu swoim oraz Rady Miejskiej z Panem Przewodniczącym Jarosławem Lisieckim na czele składamy wyrazy naszej wdzięczności i uznania na rzecz całej społeczności szkolnej – powiedziała prezydent Beata Klimek.

Głos między innymi zabrał także senator RP Łukasz Mikołajczyk.

Ostrowska Jedenastka” to szkoła, która ma znaczące miejsce nie tylko na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ale także powiatu, województwa i kraju. To szkoła, o której z dumą mogę mówić na posiedzeniach senackiej komisji edukacji i sportu. Cieszę się, że w tej szkole jest wyjątkowa kadra, od której mogłem się wiele nauczyć. Dziękuję również Pani dyrektor, że wspólnie udało nam się realizować wiele projektówedukacyjnych – mówił senator RP.

Pamiątkowe statuetki otrzymali Janina Woźniak dyrektora w latach 1975-1996, Maria Kędzierska-Jachimek dyrektora w latach 1996-2006, Maria Torzyńska wicedyrektora w latach 1980-1987, Eugeniusz Śniegocki wicedyrektora w latach 1987-1990 i nieobecny Henryk Tomczak wicedyrektora w latach 1975-1984.

CZYTAJ  Koncert noworoczny - będą przeboje Jantar, Niemena oraz Wodeckiego

Statuetkę i tytuł „Przyjaciela Szkoły” otrzymali: Marian Szczygł – założyciel Młodzieżowego Koła Filatelistycznego, Ryszard Janicki – wieloletni darczyńca szkoły, Łukasz Garczarek –inicjator i autor projektów: placu zabaw i wielofunkcyjnego boiska sportowego z bieżnią, realizowanych dla dzieci i uczniów szkoły w ramach inicjatywy lokalnej, Marek Szymczak –strategiczny sponsor Jubileuszu 50- lecia.

Uroczystość stała się też okazją do wręcznia przez dyrektor szkoły nagród z okazji zbliżającego się „Dnia Edukacji Narodowej”. Otrzymali je:  Ewa Wulbachwicedyrektor szkoły i prezes Stowarzyszenia „Razem dla Jedenastki”, Maria Kaźmierowska- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, doświadczony i ceniony wychowawca kilku pokoleń,Danuta Łacna– nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, w pracy z uczniami osiąga sukcesy dydaktyczne, Anna Torzewska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Marzena Machała– nauczycielka muzyki,Violetta Kordonnauczycielka matematyki, Jakub Kowalskinauczyciel wychowania fizycznego, a także pracownicy administracji i obsługi: Bogumiła Koziołek, Bogumiła  Dudek i Włodzimierz Marcińczak.

Galę poprowadziły Ewa Sikorska i Anna Torzewska. Na scenie OCK wystąpiły: Julia Woźna, Ania Szałata, Natalia Świtała, Róża Klósak, absolwentki „Jedenastki” Julia Banasiak,Julia Karwik i Anna Garczarek, Brygida Mioduszewska z córką Adrianną, a także Szkolny Zespół Wokalno-Taneczny i Szkolny Chórek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Walcząca feministka
8 lat temu

A Beata na biało?

bik
8 lat temu

Cytat: „Pamiątkowe statuetki otrzymali Janina Woźniak dyrektora w latach 1975-1996, Maria Kędzierska-Jachimek dyrektora w latach 1996-2006, Maria Torzyńska wicedyrektora w latach 1980-1987, Eugeniusz Śniegocki wicedyrektora w latach 1987-1990 i nieobecny Henryk Tomczak wicedyrektora w latach 1975-1984.” – wyraźnie widać, że pisał to analfabeta – panie Radziszewski – zalecam powrót do szkoły podstawowej – najlepiej do jedenastki – jubilatki. Ale tam takich nieudaczników nie przyjmują. Może spróbować na Kościuszki?

!
odpowiada  bik
8 lat temu

wiesz bik, do podstawówki należy skierować biuro prasowe. Pan redaktor skopiował tekst ze stony urzędu miejskiego. Te wszystkie byki to żywcem stamtąd. A tak ambitne „pióra” tam piszą. Stado dziennikarzy 😉 cyt. „Pamiątkowe statuetki otrzymali Janina Woźniak dyrektora w latach 1975-1996, Maria Kędzierska-Jachimek dyrektora w latach 1996-2006, Maria Torzyńska wicedyrektora w latach 1980-1987, Eugeniusz Śniegocki wicedyrektora w latach 1987-1990 i nieobecny Henryk Tomczak wicedyrektora w latach 1975-1984. Statuetkę i tytuł „Przyjaciela Szkoły” otrzymali: Marian Szczygł – założyciel Młodzieżowego Koła Filatelistycznego” Dodałem jeszcze Mariana Szczygła, który zdaniem biura prasowego nazywa się Szczygł. Drodzy pracownicy biura prasowego (za nasze pieniądze) przestańcie odwalać kiszkę!!! Może zamiast tak aktywnie udzielać się w prywatnych blogach zaczniecie sprawdzać to co piszecie? Gratulacje Panie Marku za obnażenie tej niefrasobliwości ludzi, którzy biorą za nicnierobienie publiczne pieniądze!

bik
odpowiada  !
8 lat temu

Skopiował i nie przeczytał? No to też zawinił i wydał o sobie niepochlebne świadectwo – tez jest nierzetelny. A biuro prasowe UM? – skoro tam pracuje pani K.K. to ja się niczemu nie dziwię. Kiedyś napisała w jakiejś gazecie, że „…pożar powstał w wyniku zaprószenia OGNIEM”!!!! Ot uczona dziennikarka.

krzysiek
odpowiada  bik
8 lat temu

Akurat blog to najmniejszy problem. Bardziej mnie dziwi, że ludzie z urzędu są aktywni na FB i wpisują komentarze w sprawach wcale nie urzędowych. W godzinach pracy. I to nie tylko biuro prasowe

nikt
8 lat temu

Ten Mikołajczyk to idzie na prezydenta Ostrowa. Co sie nie otworzy to Mikołajczyk w tej obcisłej marynarce

Krawiec
odpowiada  nikt
8 lat temu

Wspomniany może chodzić w dopasowanej marynarce gorzej ze Śliwińskim z PO.

!
odpowiada  Krawiec
8 lat temu

Śliwiński jest niezależny czyli klimkowy, gwoli sprawiedliwości 😉

Krawiec
odpowiada  !
8 lat temu

Dla mnie PO-wiec, bo z ramienia tej partii został wybrany na radnego i tyle.

rety
odpowiada  nikt
8 lat temu

Ja to się wręcz boję otworzyć szafę, żeby z niej czasem senator nie wyskoczył…

Jan
8 lat temu

Ilu więcej byłoby absolwentów tej szkoły gdyby w czasach słusznie minionych nie było aborcji na życzenie o co dzisiaj upominają się te ubierające się na czarno z krzywymi nosami, zębami, a zarazem popierającymi becikowe 500 dla noworodków?

ADA
odpowiada  Jan
8 lat temu

Jesteś bardziej zboczony, niż ci się wydaje, skoro w swoim ptasim móżdżku wygenerowałeś taki stek bzdur, takie typy jak ty, to porażka edukacji w naszym kraju.

Absolwent
8 lat temu

A dlaczego nikt się nie zająknął na temat pierwszego lokum Jedenastki na terenie dzisiejszego III i IV LO?

13
0
Napisz co o tym sądziszx