Nowy zieleniak gotowy

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie, po gruntownej modernizacji, zieleniaka przy ulicy Tomczeka. Nowa wiata znacznie poprawi komfort sprzedaży produktów, a także możliwość zrobienia zakupów. – Nasze zieleniaki od lat wymagały gruntownego remontu i unowocześnienia. Prace rozpoczęły się na początku października i trwały do końca grudnia. Całkowity koszt inwestycji to 650 tys. złotych – mówi prezydent miasta. Wiosną tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na modernizację zieleniaka przy ulicy Konopnickiej.

+

Przy ulicy Tomczeka powstała wiata handlowa na powierzchni ok. 345 m2 o konstrukcji stalowej, wyposażona w oświetlenie ledowe. W środkowej części dach jest lekko uniesiony i wykonany z przezroczystego materiału tworząc tzw. świetlik wentylacyjny. Pod wiatą powstało sześć rzędów stołów betonowych, pomiędzy którymi ustawiono trzy przegrody stanowiące wiatrołapy dla stoisk handlowych, tworząc w ten sposób trzy przejścia dla klientów zieleniaka.

Inwestycja realizowana była przez trzy miesiące. Tempo było szybkie, zważywszy na trudne warunki atmosferyczne. Powstało tu odwodnienie, uzbrojenie, wybudowana została wiata. Inwestycję wykonano terminowo oraz bezusterkowo. Dziękuję za szybką i sprawną modernizację tego miejsca wykonawcy – firmie budowlanej „Partner”, panu Leszkowi Mądremui Januszowi Kałmuckiemu, a także podwykonawcom – firmie KanBruk i firmie El-Bud – dziękowała podczas otwarcia Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

Na terenie zieleniaka wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej wraz z infrastrukturą sanitarną i elektryczną. Dodatkowo powstał tu nowy murek oporowy odgradzający teren zieleniaka od drogi. Nowa odsłona zieleniaka znacznie poprawi komfort sprzedaży produktów, a także możliwość zrobienia zakupów świeżych owoców i warzyw. To również porządkowanie miejskiej przestrzeni.

Poza oczywistą poprawą warunków na zieleniaku, dzięki tego typu inwestycjom porządkujemy przestrzeń miejską. Jest czysto, nowocześnie i estetycznie. Jest to bardzo funkcjonalny obiekt i będzie z pewnością rozpoznawalnym miejscem ostrowskiego handlu. W dzisiejszym otwarciu wzięło udział bardzo wielu mieszkańców osiedla. To pokazuje, jak potrzebna była to inwestycja – mówiła prezydent miasta Beata Klimek.

CZYTAJ  Weekend po ostrowsku – smacznie, sportowo i aktywnie!

W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Osiedla nr 4 Jana Pawła II, którzy z oddanej inwestycji są bardzo zadowoleni. Robią tu bowiem zakupy od lat.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli korzystać z tak pięknego zieleniaka. To komfortowe warunki. Od wielu lat, jako rada osiedla, zabiegaliśmy o tego typu inwestycję i wreszcie w tej kadencji się doczekaliśmy –  przekonywała Mirosława Jaśkowiak, członek Rady Osiedla nr 4.

W oficjalnym otwarciu zieleniaka wziął udział również poseł Jan Mosiński, który docenił inwestycję ze względu na jej wieloletnia obecność w codziennym życiu pobliskich mieszkańców.

Tu nie potrzeba telewizora ani gazety. Tutaj można porozmawiać z sąsiadami i wszystkiego się dowiedzieć. Zieleniak jest wpisany w to osiedle od lat. Przyglądam się prowadzonej w Ostrowie polityce i zauważam dostrzeganie potrzeb mieszkańców. Stawia się mieszkańca na pierwszym miejscu. Ta inwestycja również jest tego dowodem – mówił poseł RP.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała prezydent miasta wraz z wiceprzewodniczącym ostrowskiej Rady Miejskiej Lechem Topolanem, przedstawicielami: Rady Osiedla nr 4, wykonawcy, a także osób handlujących i klientów zieleniaka. Obiekt poświęcił ksiądz Jacek Kita, proboszcz Parafii pw. św. Pawła Apostoła. W uroczystości wzięli udział również radni miejscy: Magdalena Waliszewska, Teresa Burkietowicz, Elżbieta Grochowska, Zygmunt Malik i Zygmunt Banasiak oraz prezesi ostrowskich spółek miejskich. Senatora Łukasza Mikołajczyka reprezentował jego asystent Dawid Korzeniewski.

Podczas uroczystości zaprezentowano także nowe logo spółki, które widnieje na tablicy informacyjnej przy nowej konstrukcji zieleniaka. Jego autorem jest plastyk miejski Michał Trusz.

W tym roku planowana jest modernizacja zieleniaka przy ulicy Konopnickiej.

Spółka posiada już pozwolenie na budowę. Projekt modernizacji zieleniaka przy Konopnickiej przewiduje wykonanie bardzo podobnej, oświetlonej wiaty handlowej wraz ze stołami, toaletą oraz nową nawierzchnią z kostki brukowej, oczywiście wraz z niezbędną infrastrukturą. Wizerunkowo oba projekty są przygotowane w podobnej wersji techniczno – konstrukcyjnej oraz kolorystyce. Przetarg ogłoszony zostanie wiosną tego roku, a już jesienią okoliczni mieszkańcy będą mogli się cieszyć z zakończenia kolejnej inwestycji – dodała Beata Klimek, prezydent miasta.

CZYTAJ  2-letnie dziecko uwięzione w mieszkaniu (Z REGIONU)
POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowianin
7 lat temu

A dlaczego nie ma przedstawicieli innych wyznań? Przeciez oni też robią tam zakupy

po
7 lat temu

Zabrakło rabina,popa,pastora,mułły,przedstawiciela ateistów.Inwestycja potrzebna i sensowna.

Realista
7 lat temu

650 tyś troche dużo
Jestem budowlańcem i znam ceny
może nastepnym razem ja wyremontuje nsastepny zieleniak i wtedy poruwnamy koszty
aha raczka raczke nic sie nie zmienia w Ostrowie same układziki

proletaryusz
odpowiada  Realista
7 lat temu

to startuj w przetargu na wiatę przy ul. Konopnickiej.
głównym kryterium jest cena więc na pewno „pozamiatasz” 🙂
wtedy dopiero bedziesz „realista”

Krzyśka
7 lat temu

Super sie prezentuje ten zieleniak,wreszcie
w Ostrowku zmieniaja sie i takie miejsca na plus…

wójt Wąchocka
7 lat temu

m2 blachy na dach kosztuje ok 25 zł to czegos tu nie rozumiem

budowlaniec
odpowiada  wójt Wąchocka
7 lat temu

daj się wszystkim najeść tak było jest i będzie

wójt Wąchocka
7 lat temu

Są nareście nowe miejsca pracy w Ostrowie i to kosztowało tylko 650 tys złotych szescsetpięcdziesiąttysięcy złotych jak ktoś nie rozumie tłumaczę za te pieniądze można wybudować 2 domy jednorodzinne ocieplone z n centralnym z dobrymi oknami itd itd itd

hoho
odpowiada  wójt Wąchocka
7 lat temu

Po pierwsze- nie ma nowych miejsc pracy- to te same 😉 Po drugie za 650 tys. można postawić całkiem wypasiony dom, a tu trochę betonu, blachy i stalowych dźwigarów. To jakieś jaja są. Bogate mamy miasto, oj bardzo bogate!!!

mirat 1
odpowiada  hoho
7 lat temu

Nic nie piszą ile pleban zgarnie za poświęcenie ?Czy to jest już w kosztach ?

Zbombek
7 lat temu

Ciekawe czy kondzioł za pyry podniesie jak im podniosą cene najmu

bigos
7 lat temu

A dupa wołowa to na którym zdjęciu widoczna?

wit
7 lat temu

A ten sutanowy z miotełką co tam robi? Czary mary hokus pokus ? Zgodnie z poprawnością pislamską, na targowisku brakuje jeszcze stałego ołtarzyka, oraz przenośnego konfesjonału.

stef
odpowiada  wit
7 lat temu

zamienił błoto w zadaszenia : Toż to cud prawdziwy ,pielgrzymi walcie tłumnie do nowego mesjasza !

zgred
7 lat temu

jeśli otwarcie budy do sprzedaży kapuchy i pyrów to wydarzenie tak dużej rangi, że obecnością zaszczycają posłowie, senatorowie, prezydenci i jeszcze „inwestycja” błogosławieństwo z rąk duchownego otrzymuje (ciekawa jest kwota za pokropek), to nie wiem co o tym myśleć.Nie mam nic przeciwko księżom, żeby nie było! Ale budę do handlu pyrami święcić? W mieście przydałyby się publiczne kible. Ciekawe czy taką „inwestycję” miasto planuje i czy też będzie święcenie i przemowy urzędników. Komedia to wszystko, a logo wypasione, nie ma co:)

33
0
Napisz co o tym sądziszx