Sky Tower zdobyty!

Udostępnij
Tweet

Miniony weekend stał pod znakiem sportowych emocji. W stolicy Dolnego Śląska odbyła się już 9. edycja Sky Tower Run, mistrzostw Polski w bieganiu po schodach. Na starcie stanęło ponad tysiąc zawodników, którzy zmierzyli się z wyzwaniem jakim jest zdobycie 49. piętra Sky Tower.

Zwycięzcy tegorocznej edycji
Najszybciej na metę dotarł Piotr Łobodziński z Warszawy, pokonując 1142 schody w czasie 5 minut 12 sekund i 43 setnych. Wśród kobiet triumfowała Klaudia Krajewska z Legionowa, która linię mety przekroczyła po 6 minutach i 49 sekundach.

Ostrowianie na podium

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego regionu. Szczególnie wyróżnił się Mikołaj POWIERZA, który zajął znakomite 19. miejsce z czasem 6 minut 48 sekund i 85 setnych. Trochę dalej uplasował się Piotr Trzcieliński na 50. pozycji. Warto również wspomnieć o dobrym występie Bogusława Wawrzyniaka, który zajął 275. miejsce.

Strażacy na wysokości zadania

W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach. Strażacy rywalizowali zarówno w strojach sportowych, jak i w pełnym umundurowaniu bojowym. Jednostkę z Jankowa Przygodzkiego reprezentował dh Prezes Tomasz Koczorowski, który po raz pierwszy wziął udział w tak wymagających zawodach.

Wyzwanie na wysokości 212 metrów
Sky Tower Run to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także nie lada wyzwanie fizyczne i psychiczne. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 1142 schodami, które prowadzą na 49. piętro wieżowca, na wysokość 212 metrów.

Tegoroczna edycja Sky Tower Run była niezwykle udana. Zawodnicy z całej Polski pokazali ogromną determinację i wolę walki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom!